A fejlett MI-képességekkel beharangozott, hamarosan érkező új generációs mobilokhoz köthető rendelésállomány nagyjából 10 százalékkal több, mint amennyit tavaly ilyenkor kért az Apple a beszállítóitól.

Úgy tűnik, az Apple komoly reményeket fűz szeptember 9-én bemutatkozó legújabb okostelefonjaihoz. A Nikkei nemrégiben közölt beszámolója legalábbis erre a következtetésre jut a régiós beszállítóktól származó információkra alapozva.

Az ázsiai üzleti lapnak nyilatkozó forrás a leadott alkatrészrendelésekből kiindulva 88 és 90 millió darab közé teszi az új generációs iPhone-ok tervezett első gyártási mennyiségét. Egyes partnerek esetében a megrendelési tétel bőven meghaladta a 90 milliós darabszámot is, ám az Apple bevett gyakorlata az, hogy inkább kicsivel többet kér beszállítóitól, és majd később finomít a tényleges mennyiségen.

Amennyiben ez a 90 milliót alulról súroló becslés igaznak bizonyul, az azt jelenti, hogy Cupertinóban magabiztosan várják a 16-os rajtszámot viselő generáció debütálását, hiszen egy évvel ezelőtt az iPhone 15 kapcsán "csak" 80 millióra rúgott a rendelési állomány.

Ez a magabiztosság a Nikkei szerint abból fakad, hogy ezeket a modelleket vértezik fel elsőként a cég tavasszal bejelentett MI-rendszerével, amit egyszerűen csak Apple Intelligence-nek, azaz rövidítve AI-nak hívnak. A generatív algoritmusokra épülő funkciók széles körű bevetésére azonban a pletykák szerint a szeptemberi bemutatkozáshoz képest néhány héttel többet kell várni.

Van miért teperni

Az Apple-nek mindenesetre nagy szüksége lenne egy jó iPhone-startra, mivel a vállalat legutóbbi negyedévének számai azt mutatták, jelentősen visszaesett az okostelefonokból származó bevétel. Ennek egyik legfőbb oka a kínai piac, ahol az utóbbi időben látványosan teret vesztett az amerikai gyártó. Az IDC második negyedévre vonatkozó jelentése szerint az Apple továbbra is zsugorodik a világ legjelentősebb vásárlói piacán, és már a legnagyobb öt gyártó közé sem fért be.

A Nikkei megkereste az Apple-t is, ám a vállalat nem volt hajlandó kommentálni az értesüléseket.

Konzumer tech

Nincsenek csodák, a Teslánál is készülhetnek a robotaxik távoli irányítására

Egy álláshirdetésből következtetnek rá, hogy ha beindul a járműgyártó saját szolgáltatása, akkor sem fog senki teljes autonómiával közlekedő Cybercab taxikban utazgatni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.