Pletykák szerint a cég az új iPhone-generációt már MI-képességekkel felturbózva küldte volna csatába szeptemberben, de a nagy belépő várhatóan egy későbbi frissítéssel történhet meg.

Az Apple-ügyekben fekete öves hírszerzőként ismert Mark Gurman szerint a cég ügyfelei legkorábban októberben kezdhetik használni a nemrégiben bemutatkozott Apple Intelligence-t, Cupertino saját arzenálját a techvilágban zajló MI-háborúban.

A vállalat júniusban tartott fejlesztői konferenciáján debütáló AI az Apple teljes ökoszitémáját felöleli azzal, hogy integrálják az iOS, a macOS vagy az új visionOS rendszerekbe is. Az ígéret az, hogy fejlesztése során a biztonság prioritást kap a személyre szabott élmények mellett, Tim Cook vezérigazgató pedig külön kihangsúlyozta azt a személyes kontextust, ami szerinte túlmutat a mesterséges intelligencián, és a következő nagy lépést jelenti majd az Apple számára.

Kicsit késik

A Bloombergen megjelent beszámoló alapján viszont a puding próbája némi késedelmet szenved. A belső információkra alapozott anyag szerint eredetileg az iPhone 16 szeptember közepére várható debütálásával egy időben szerették volna élesíteni az új funkciók legtöbbjét, ám a cég mérnökeinek kicsivel több időre van szüksége a felmerült problémák és hibák megoldására.

További ok a csúsztatásra, hogy ezzel a külső fejlesztőcsapatoknak is nagyobb mozgástere lesz arra, hogy az újdonságokra épülő alkalmazásokat készítsenek, illetőleg a meglévő appokat felkészítsék az Apple algoritmusával való együttműködésre.

Az Apple WWDC alatt világossá tette, hogy az új MI-funkciókat mélyen integrálni fogja legfrissebb operációs rendszereibe. Ehhez képest némi csalódottságot keltet, hogy ebből szinte semmi nem volt tetten érhető az iOS 18, az iPadOS 18 és a macOS Sequoia béta verzióiban, amelyeket most júliusban lehetett először kipróbálni.

A Bloomberg írása ugyanakkor azt valószínűsíti a fejlesztőknek szánt béta változatok esetében, hogy ott már a héten elkezdhetnek élesedni az Apple Intelligence képességei.

Október a cél (kivéve az EU-t)

Ami a tényleges piaci bevezetést illeti, az a vállalat által kitűzöttnél történhet. A legvalószínűbb forgatókönyv szerint az új operációs rendszerek a szeptemberben érkező iPhone 16-osokkal együtt debütálnak, majd ezt követően egy októberi szoftverfrissítés keretében léphet színre az Apple Intelligence.

Mindez az európai ügyfeleket azonban különösebben nem kell zavarja, mivel az Apple már nyár elején világossá tette, hogy a szigorú EU-s szabályozási környezet miatt idén bizonyosan nem fogja MI-fejlesztéseit élesíteni a régióban.

Konzumer tech

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.