A helycseréhez nemcsak a német szoftveróriás részvényárfolyamának növekedése kellett, hanem az eddigi éllovas dán Novo Nordisk lecsúszása is.

Új királya van az európai cégvilágnak: a tegnapi adatok alapján az SAP 340 milliárd dollárra becsült piaci kapitalizációja ugyanis valamivel felülmúlta a Novo Nordisk értékét. Ezzel immár nem csupán a globális listák élén tülekednek a technológiai ipar képviselői, de kontinensünkön is ez a szektor adja az üzleti világ "csúcsragadozóját".

Az egészségügyben érdekelt dán nagyvállalat trónfosztásáról a Reuters számolt be. A németországi Walldorfban működő, 1972-ben alapított SAP az integrált vállalatirányítási rendszerek (ERP) legfontosabb szállítójává vált az elmúlt évtizedekben. A szoftvercég részvényei az elmúlt bő két év során trendszerű emelkedést mutattak, amit az elemzők a helyben telepített megoldásokról a cloudos szolgáltatások felé fordulással magyaráznak. Mindez ráadásul több lehetőséget teremt a generatív mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségek kihasználásában is.

 

Az SAP és a Novo Nordisk részvényárfolyamának alakulása az elmúlt 12 hónapban (forrás: Google Finance)


A képzeletbel trónt átadó Novo Nordisk 2023 őszén lett Európa legértékesebb cége (a luxusmárkákat forgalmazó francia LVMH-t váltva), ám az elmúlt időszakban csalódást keltő hírek érkeztek a kísérleti stádiumban lévő új gyógyszerekről. Ez lejtmenetbe váltotta a részvényárfolyamot, ami csak könnyebbé tette a németek előzését.

Mehetne gyorsabban

A mostani hír annak fényében különösen érdekes, hogy az elmúlt időszakban sorra jelennek meg különböző kutatások, amik azt állapítják meg, hogy az SAP ügyfelei nem kapkodják el a felhőbe költözést. A Horváth vezetési tanácsadó egy általa készített globális felmérés alapján például arra jutott, hogy még az érett informatikai háttérrel rendelkező cégeknek sem egyszerű a cloudos S/4HANA-ra átállni.

(Illusztráció: az SAP központja Walldorfban. Forrás: SAP)

Piaci hírek

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.