A lépés a két nagy hazai online webáruház három éve bejelentett fúziójának utolsó fázisának tekinthető.

Május 2-ától kizárólag az eMAG online áruházi felülete szolgálja majd ki az egykori Extreme Digital ügyfeleit is. A két márka egybekelése ezzel nagyjából teljessé válik, a hazai piacról pedig eltűnik a két évtizede létező Extreme Digital brand. A vállalatvezetés a közös platformra történő átállástól jelentős hatékonyságnövelést remél, ami a várakozások szerint például a szállítás gyorsaságában is megmutatkozik majd.

A meglévő edigitalos ügyfelek az eMAG honlapján hozhatnak létre új, eMAG-os fiókot a korábbi edigitalos fiókadataikkal. A költözést követően az eMAG oldalán egy dedikált felületen lehet majd hozzáférni a korábbi rendeléseikkel kapcsolatos adatokhoz, számlákhoz, a jótállás érvényesítéséhez kapcsolódó dokumentumokhoz.

A témában kiadott sajtóközlemény szerint az Extreme Digital oldalán feladott, folyamatban lévő rendeléseket is fennakadás nélkül teljesíti a cég május 2-át követően is, és ezek nyomon követésére is lehetőséget biztosít az ügyfeleknek, emellett az ügyfélszolgálat is fogadja az edigitalos rendelésekkel kapcsolatos megkereséseket.

Várkonyi Balázs, az eMAG-Extreme Digital ügyvezetője (és az egykori Extreme Digital egyik alapítója) a webáruházak összeboronálása kapcsán elmondta, hogy régóta készültek erre a változásra, ami már rövid távon pozitív változásokat hozhat. Az ügyfelek ezt reményei szerint többek között a rendelések teljesítésének gyorsaságában érzékelhetik. 

Hároméves terv

Az eMAG 2019 márciusában jelentette be, hogy összeolvad a magyarországi e-kereskedelem másik meghatározó szereplőjével, az Extreme Digitallal. A fúzió tényleges végigvitelét azonban nem kapkodták el a felek: a két márka és szervezet fokozatos egymáshoz közelítése tudatos üzleti lépésnek tekinthető. Az elmúlt években például egységesedett a logisztikai hálózat és feltűntek az első közös akciók is. 

Az összeolvadással egy több mint 1000 dolgozót foglalkoztató, 1250 milliárd forint nettó árbevételű vállalat jön létre a magyar piacon. A menedzsment ambíciózus célja, hogy ezt a forgalmi volument öt éven belül megháromszorozzák.

Konzumer tech

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.