A Financial Times szerint megvan a stratégia, hogyan lehetne megkerülni azt a problémát, hogy nem kaphatnak az USA-ból technológiát.

Jövőre be akarja indítani az 5G-s telefonok gyártását a Huawei. A Financial Times szerint megvan a stratégia, hogyan tudnák megkerülni azt a problémát, hogy nem juthatnak hozzá kulcsfontosságú amerikai technológiákhoz, amely miatt a cég az 5G-s készülékpiacról is kiszorult.

Az üzleti lap információi szerint a kínai vállalat most azon dolgozik, hogy újratervezze okostelefonjait olyan módon, hogy kihagyja azokat a csúcskategóriás csipeket, amelyekhez a szankciók miatt nem fér hozzá. Korábban a HiSilicon által tervezett Kirin csipkészletekkel dolgozott, amiket a TSMC gyártott. Csakhogy a Kirinek Arm architektúrán alapulnak, így a Huawei számára nem elérhetők. Ezért az a terv, hogy kevésbé fejlett, de kínai cégek által fejlesztett-gyártott 5G-képes csipeket használnak majd.

Bár ezekkel a csipekkel a telefonok még azt a felhasználói élményt sem nagyon nyújtják, amit a a Huawei korábbi generációs telefonjai (a legújabb Apple, Samsung és tsa. modellekről nem is beszélve), ez még mindig jobb, mint teljesen kiszorulni az 5G-s piacról.

De állítólag van egy másik forgatókönyv is arra, hogy "5G-sítsék" a Huawei telefonokat. A piacon ugyanis léteznek olyan telefontokok – a Soyea Technology gyárt ilyeneket –, amelyekben van olyan beépített eSIM modul, amely támogatja az 5G kapcsolatot. A Huawei szeptemberben dobta piacra a Mate 50 szériát, amit a China Telecom már ezzel a speciális tokkal kezdett árulni (a cikk címlapképén egy ilyen SoyeaLink tok látható). A Soyea más Huawe-modellekhez is kijött ilyen 5G-sítő kiegészítővel. A megoldás nem teljesen kézenfekvő, de némi barkácsolással 5G-képessé lehet tenni a Mate 50-eket. Az FT idéz egy sencseni telefonjavítót, aki azt mondta, hogy egy hét alatt több száz olyan ügyfele volt, aki azt kérte, hogy végezze el a Mate 50-en a szükséges módosításokat.

Sok tényezőn múlik a Huawei sikere

Egyes piaci elemzők szerint a Huawei-nek szinte lehetetlen visszakapaszkodni a csúcsra, mert mire a vállalat kiépíti az alternatív ellátási láncokat az 5G-hez, addigra a világ valószínűleg átlép a 6G-korszakba. Mások szerint viszont a siker nagyban függ az állami szándékoktól. Ők abból indulnak ki, hogy a Huawei sikere nemzeti kérdés Pekingnek, mert egyfajta megtestesítője lehet az ország technológiai önellátásra törekvésének. Ez az önellátási terv potenciális hajtóerő, hogy a Huawei az 5G-versenyben is sikeres legyen, mondta az IDC egy szingapúri elemzője a lapnak.

Ha az előzményeket nézzük, a Huawei éppen azért kerülhetett az amerikai-kínai kereskedelmi háború kereszttüzébe, mert szoros kapcsolatot ápol a kínai állammal. Bár ez az állami kötődése régóta probléma, főleg annak okán, hogy a Nokia és az Ericsson mellett az egyik legjelentősebb hálózatiberendezés-gyártó, a mélyrepülése csak a 2019-ben beinduló szankcióözön után kezdődött.

A legnagyobb csapás a konzumer üzletágát érte. Míg korábban a Samsung piacvezető helyét ostromolta, mára átváltott túlélési üzemmódra. Nem jut hozzá a "official" Google Androidhoz és az Android ökoszisztéma lelkéhez, a hivatalos alkalmazásbolthoz, és nem jut hozzá egy sor 5G-s technológiához, így a legfejlettebb Kirin csipekhez sem – miközben többek között a Nokiával, az Ericssonnal és a Samsunggal versenyzett az 5G-s szabadalmak terén.

A Financial Times informátorai szerint a vállalat ma már kényszerhelyzetben van, minél hamarabb vissza kell hoznia a piacra az 5G-s telefonokat, ha versenyben akar maradni a mobiltelefon-piacon.

Frissítés: A Huawei Magyarországtól megkaptuk az FT értesüléseire a vállalat hivatalos reakcióját, melyet változtatás nélkül közlünk.

"A Huawei minden országban, ahol jelen van, szigorúan betartja az adott ország törvényeit. A szankciók következtében a vállalat csak 4G-s okostelefonokat tud kínálni a felhasználóknak. Ennek ellenére a Huawei folytatja az innovációt, és folyamatosan jobb élményt nyújt a felhasználók számára. A közelmúltban bemutatott HUAWEI Mate 50 sorozat zászlóshajó készülékeit nagyon pozitívan fogadta a piac."

Konzumer tech

Idegesítéssel küzd a képernyőfüggőség ellen egy új alkalmazás

Mivel az időkorlátos-kiléptetős módszerek nem igazán hatékonyak, a kutatók új módszerrel próbálnák meg rávenni a felhasználókat, hogy néha kapcsolják ki az okostelefonjukat.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.