Idén minden bizonnyal gyártók sora próbálja beindítani a hajlítható kijelzővel szerelt mobil eszközök hájpvonatát. Egy videó alapján ezek egyike a Xiaomi lehet, nem is akármilyen megoldással. Feltéve, hogy igaznak bizonyul a pletyka.

Miután évekig rágódott a technológiai újításokra fogékony közönség a folyamatosan felbukkanó koncepciókon és ötlethalmazokon, a hajlítható kijelző tavaly év végén végre gyakorlati valójában is megjelent a piacon. Érdekesség, hogy a sokáig biztos befutónak tűnő Samsung helyett egy kis gyártó vitte el az úttörőnek járó elsimerést.

Az biztos, hogy a palackból kiszabdult a szellem, és a különböző boszorkánykonyhákban kavart megoldásokból idén többet is láthatunk majd a boltok polcain. Egy frissen kikerült videó tanúsága szerint az egyik ilyen termék a Xiaomitól várható, bár a hír értékét némileg gyengíti, hogy még maga a szivárogtató sem biztos benne, hogy valóban igaz a hír.

Kamunak egész pofás

A mobil szivárogtatás témában nem először megnyilvánuló Evan Blass Twitteren tette közzé az alábbi félperces bemutatót. A képsorok önmagukért beszélnek, de azért érdemes a mellékelt szöveget is idézni. A blogger a forrásaira hivatkozva a kínai mobilgyártóhoz köti a hajtogatáskor is meglehetősen szépen, folyamatosan működő eszközt, de amint megjegyzi, abban sem biztos, hogy maga a videó nem egy jól elkészített kamu. 

 

 

Egyelőre annyi biztos, hogy a filmen látható nagyméretű készülék nem csak egy vonal mentén hajtható össze, hanem mindkét szélén. Ennek következtében a táblagép méretű eszközből viszonylag könnyen lehet hagyományos okostelefont origamizni, miközben a rendszer szinte valós időben reagál a mozdulatra és állítja át magát a kisebb képernyős üzemmódra.

Szakértői vélemények alapján mind szoftveresen, mind hardveresen rendben lévőnek tűnik a felvétel, azaz nincs kizárva, hogy tényleg egy piacra készülő prototípust látunk munka közben. A Xiaomi-szálat erősíti, hogy a kínai gyártó saját androidos operációs rendszere, a MIUI 10-es verziója igencsak hasonlatos a videóban látotthoz.

Kérdőjelekből nincs hiány

Bármennyire is ez az eddig látott legelegánsabb megoldás a technológia megvalósítására, egy sor nyitott kérdés lóg a levegőben (már a fentiekben tárgyalt alapvető dolgokon kívül is). Például nem látszik a készülék háta, így nem tudni, ott milyen formában, elrendezésben vannak a hátrahajtott "szárnyak". Elölről nézve minden csinos, de ettől még simán elbukhat a tervezés azon, hogy oldalról, hátulról bumfordinak hat majd a potenciális vásárlók szemében.

Apropó potenciális vásárlók: a hajlítható kijelző egyelőre teljesen bizonytalan helyzetben van, és nem nagyon lehet megjósolni, hogy egyáltalán lesz-e helye a technológiának a piacon. Mert egy dolog a megvalósíthatóság (ami lassan már nem kérdés), és egy teljesen másik a kereslet.

Konzumer tech

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.