A koreaiak februári Mobile World Congressen mutatnák be az első hajlítható kijelzős mobilokat.

Egyre több jel mutat arra, hogy a piacvezető mobilgyártók 2017-ben szeretnék eldönteni egymás között az elsőséget. Az Apple valószínűleg a jövő évi iPhone-nal lépne nagyot előre, de a Samsung még az amerikaiaknál is jóval látványosabb újdonságokkal készülnek.

Meglepnék vele a piacot

Mindez persze csak akkor van így, amennyiben hihetünk a Bloomberg forrásainak. Ezek szerint a Samsung 2017 elejére készül el azzal a kijelző technológiával, ami végre valóssá teheti a hajlítható panellel ellátott mobilokat.

A vállalat két új modellel is készül: az egyik egy púderes dobozhoz hasonlító kialakítást kapna, ami azt jelenti, hogy a kijelző félbehajtható lenne. A másik készülék kijelzője alapból 5 colos, viszont egy közelebbről meg nem nevezett módon akár 8 colosra, tablet méretűre is kitekerhetnék a felhasználók. A Bloomberg által megszólaltatott szakértők úgy vélik, egy ideje már nem a kijelző, hanem a belső alkatrészek kialakítása, illetve a megfelelő anyagok megtalálása hátráltatta a fejlesztéseket.

Egy nem hivatalos koncepció 2013-ból: ez lehet az egyik irány

A Samsung és az LG már évek óta kísérletezik az ívelt, esetenként a módjával hajlítható kijelzők alkalmazásával. A Samsung Edge szériája esetében a mobilok csak a széleken kaptak íveket, az LG azonban a G Flex készülékekkel valóban elérte, hogy a készülék egy bizonyos mértékben hajlítgatható legyen. A cégek több alkalommal prezentálták már, hogy mennyire előrehaladott állapotban vannak a hajlítható kijelzők fejlesztésében, de kézzel fogható, kereskedelmi forgalom közelébe kerülő termékekről eddig nem ejtettek szót.

És ez még csak a kezdet

A kiszivárogtató ezen kívül azt is elárulta, hogy a barcelonai Mobile World Congress idejére időzített újdonságok mellé érkezni fog a Note 7 is, aminek a számozásával a gyártó így kihagy egy állomást. Emellett arra is számíthatunk, hogy a hajlítható kijelzőjű modellek nem a Galaxy terméknév alatt jelennek meg a nagyközönség előtt.

Az egyelőre nem egyértelmű, hogy a februári bemutatón végleges piacképes termékeket, vagy koncepció modelleket ismerhetünk-e majd meg. Mindkét forgatókönyv elképzelhető, a Samsung korábban is tesztelt már a piacot egy-egy megoldással, majd alkalmazta azon részeit, amelyek kedvező fogadtatást kaptak. Az viszont biztos, hogy a vállalat a flexibilis OLED panelek technológiáját beszállítói szerepben is a piacra vinné, hogy azt más gyártók is alkalmazhassák a készülékeikben.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.