A Huawei és a Xiaomi is ívelt kijelzős okostelefonokat készül a piacra dobni.

A nagy elektronikai vállalatok nem egyszer adták jelét, hogy új kijelző technológiákon dolgoznak gőzerővel. Az ívelt panellel ellátott mobilok az LG-nek, illetve a Samsungnak köszönhetően (majd később a BlackBerry is beszállt a buliba) meg is érkeztek a piacra, sőt, ez a trend azóta a televíziók között is egyre inkább terjedőben van.

Egymás után beindulnak 

Eddig úgy tűnt, hogy egyedül a nagyobbik koreai cég alapozza csúcskészülékeit az új kijelzőkre, a pletykák azonban arról beszélnek, hogy hamarosan egyre többen játszanák ki az ütőkártyát. Ezek egyike a Huawei lehet, amennyiben hihetünk a kínai MyDrives híroldal értesüléseinek. A mobilt eddig Mate Edge néven emlegették, ami már önmegában utal a képességeire, de azt is rebesgetik, hogy a kínai vállalat a Samsung mindkét oldalon ívelt paneljét fogja használni.

Az AMOLED megjelenítő a Huawei saját fejlesztésű Kirin 950 SoC-val ellátott modellre kerül rá, amiről még azt lehet tudni, hogy 4 GB RAM dolgozik majd benne és várhatóan 617 dollár körüli áron kezd a piuacon. A kialakítása leginkább a Galaxy S7 Edge-nél megismert formához fog hasonlítani azzal a különbséggel, hogy a Huawei tendenciának megfelelően az ujjlenyomat-olvasó a hátlapon teljesít majd szolgálatot.

Az LG és a Samsung a két beszállító

A Samsung mellett az LG Display üzletága is aktívan tárgyal a lehetséges partnerekkel, aminek egyik kimenetel a Xiaomival kötendő megállapodás lehet. Kínai források úgy tudják, hogy mindez egy Mi Edge, vagy Mi Note Edge néven futó mobilban testesülhet meg, maga a kijelző azonban nem a versenytárs megoldását, hanem inkább a flexibilis vonalat követné. Ez azt jelenti, hogy a Xiaomi valószínűleg a G Flex sorozat mobiljainál látott kijelzőt választhatott, bár az LG már készül a Galaxy S6/7 Edge mobilokban látott kijelzőkkel is.

A Xiaomi készüléke is csúcs közelbe várható, ami Snapdragon 820-as chipsetet, 4 GB RAM-ot, és egy 16 megapixeles kamerát jelent. Az árszabás ennél a terméknél jóval visszafogottabbnak tűnik, mivel a források 463 körüli vételárról beszélnek. 

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.