A két új csúcsmodell nem változtat, legfeljebb csiszol a bevált recepteken.

Az idei Mobile World Congress a meglepetés nélküliség konferenciájaként vonulhat majd be a történelemkönyvekbe - már, ha valaha lesz ilyesmi. Ezt elősegíti persze a gyártók kiszámíthatósága, a szériák kényszerű, vagy törvényszerű folytatása, és a kiszivárogtató ipar egyre pontosabb válása. Az LG szintén előre sejtett moduláris húzása hozott ugyan némi meglepetést, a Samsung azonban maradt a bevált dolgoknál.

Ismét párban érkeznek

A Galaxy S sorozat ismét két verzióban érkezik, a dizájnnyelv pedig szinte változatlan az előző évhez képest: fém és üveg mindenhol. A műanyag világot elhagyó, a prémium vonalat egyre jobban erősítő stratégia nagyjából minden gyártónál bejött eddig, így ez történt tavaly az S6-tal és annak variációival is. Az utód Galaxy S7 alap kiadása 5,1, colos Quad HD felbontású (2560 × 1440) Super AMOLED kijelzőt kapott, a kialakítás még elegánsabb, még „űrtechnológiásabb”, mint 2015-ban.

A gondos piaci felméréseknek köszönhetően a Samsung úgy döntött, hogy a hajlított kijelzőjű S7 Edge nagyobb lesz az alapmodellnél. Az 5,5 colos megjelenítő minden egyéb tekintetben pontosa mása a kisebbik modellnek, érzetre mégsem sokkal nagyobb annál (152 kontra 157 gramm). Ennek az az oka, hogy nemcsak a kijelző szélek, hanem a hátlap szélei is finoman görbülnek, ami miatt sokkal kényelmesebb fogás esik rajta, illetve fel sem tűnik a méretkülönbség.

Samsung Galaxy S7

Tudásban, hardverben sem kapunk vaskos meglepetéseket, de az biztos, hogy a Samsung nem aprózta el a dolgokat – mindenből a lehető legjobb leggyorsabb jutott a mobilokba. Snapdragon 820, valamint (piactól függően) Exynos 8890 SoC, 4 GB (LPDDR4) RAM, 32, és 64 GB tárhely, amit ezúttal már lehet tovább bővíteni (legfeljebb 200 gigabájtig) microSD segítségével. A 12 megapixeles hátlapi kamera (f/1.7) szintén jobb és gyorsabb lett (bár megapixelben kevesebb a korábbiakhoz képest), a dudor is kisebb a hátlapon, és az optikai képstabilizátor is megtalálható mindkét készülékben.

A víz már nem úr többé

Jelentősen erősebb akkumulátort kapott az S7 és S7 Edge is, mivel az elődökkel szembeni egyik legerősebb kritika ezt a területet érte. Noha hardveresen a két készülék szinte mindenben egyezik, az akku kivételt képez: a kisebbik egy 3000, a nagyobbik 3600 mAh-s, gyorstöltést támogató telepet kapott. A valódi, sokak által nagyon várt újdonságot az IP68-cas szabvány hozta elé, ami víz- (másfél méterig, legfeljebb 30 percig) és porállóságot jelent úgy, hogy a csatlakozók szabadon maradhattak.

Samsung Galaxy S7 Edge

A két telefon természetesen az Android legújabb verzióját futtatja majd a saját TouchWiz kezelőfelülettel kiegészülve. Ezen a téren a nagy újdonság az Always On kijelző bevezetése, ami az OLED technológiára támaszkodva, minimális fogyasztás mellett (0,5% óránként) folyamatosan mutatja a legfontosabb információkat, sokkal könnyebbé téve a tájékozódást ezzel.

A gyártó és a szolgáltatók közös erőfeszítéseinek köszönhetően a bejelentést követően szinte azonnal előrendelhetővé váltak a készülékek a hazai operátoroknál. Sőt, aki elég gyors volt ebben, az egy Gear VR szemüveget is kaphatott ingyen. Az előrendelőknek március 11-től, mindenki más számára három nappal később válik elérhetővé a Samsung Galaxy S7 és S7 Edge.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.