Megszületett az első, valóban moduláris, androidos okostelefon.

Az idei MWC-t megelőző pletykák közül az LG G5-ről jelent meg aránylag kevesebb, de annál vadabb találgatás. Ezek közül is az volt a legkevésbé hihető, hogy az új csúcskészülék valamilyen moduláris kialakítást kap, aminek a segítségével plusz funkciók, komponensek adható hozzá a mobilhoz. Vasárnap este az LG bemutatta a G5-öt Barcelonában, és általános meglepetésre kiderült, hogy valóban megszületett az első moduláris készülék.

Mindenkinél modulárisabb

A koreai gyártó a leleplezéssel párhuzamosan két modult is bemutatott, ami éppen csak felvillantja a koncepcióban rejlő lehetőségeket. A mobil vékony, fémből készült unibody háza egyedül alul bontható meg: itt húzható ki az alsó rész az akkumulátorral együtt. Az első kiegészítő a Cam Plus, ami az eredetinél 1100 mAh-val erősebb akkut, valamint vezérlőszervekkel (zoom, videó, exponáló gomb) ellátott markolatot tartalmaz.

A második a Bang & Olufsen partnerségében gyártott DAC (32 bites digitális analóg átalakító és erősítő), ami a HiFi rajongókra lehet majd nagy hatással. A modul behelyezése után az LG logót a B&O felirat váltja, ami jól jelzi, hogy milyen üzleti lehetőségek állnak az LG és a különböző beszállítók között a jövőben.

A G5 tehát radikálisan más vonalat képvisel a G4-hez képest, ami a további jellemzőkön is tetten érhető. A bőr-műanyag kombót az üveg és fém párosítás váltotta fel, a kijelző a korábbi 5,5-ről 5,3 colra fogyott, a panel pedig továbbra is IPS, azaz az LG nem váltott AMOLED technológiára. Ennek ellenére a kijelző támogatja az Always On funkciót, ami alacsony fogyasztás mellett lehetővé teszi, hogy az alapinformációk folyamatosan megjelenjek a kijelzőn. Ez állítólag óránként mindössze 0,8 százalékban meríti az akkut.

Egy egész család

A dizájn összességében sokkal inkább a Nexus 6p vonalát követi, aminek áldozatul estek az eddig hátlapra helyezett hangerő és bekapcsoló gombok (ezek mostantól újra a széleken találhatók meg). Helyettük egy ujjlenyomat olvasót, illetve két kamerát is kapunk, amihez speciális lehetőségeket tartogató szoftver is jár. Az egyik (16 megapixeles) objektív 75 fokos látószöget biztosít, a másik, 8 megapixeles 135 fokban látja a világot, a kettő által készített képek pedig különböző effektekkel kombinálhatók, összefűzhetők.

Az LG G5 a Qualcomm legfrissebb (és legerősebb), Snapdragon 820-as chipstetjét használja 4 GB RAM-mal, illetve 32 gigabájt tárhellyel kiegészülve. Az alap akkumulátor 2800 mAh-s.

Az LG a készülék köré egy teljesen új termékcsaládot is felépített: a Friends névvel illetett kiegészítők között található egy gömb formájú, távolról vezérelhető biztonsági kamera, egy 360 fokos felvételek készítő akció kamera, valamint egy saját kijelzővel rendelkező, a mobilhoz vezetékkel kapcsolódó VR szemüveg is.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.