A svéd zenei szolgáltató lett a keresőóriás első partnere az USA-ban, amelynek alkalmazásában engedélyezett az alternatív fizetési megoldás használhata.

A Google tegnap bejelentette, hogy "a nagy érdeklődésre való tekintettel" újabb régiókban és újabb partnerekkel bővül az a tavasszal meghirdetett tesztprogram, melynek keretében az alkalmazásáruházából letöltött appoknál nem kizárólag a cég saját fizetési megoldását lehet használni.

A User Choice Billing első haszonélvezője az a Spotify, amely régóta harcol a mobil platformszolgáltató óriások ellen, mivel véleménye szerint azok visszaélnek domináns pozíciójukkal, többek között azzal, hogy a felhasználók számára nem biztosítanak választási lehetőséget a használt elektronikus fizetési rendszer tekintetében.

A svéd zenei szolgáltató témában kiadott saját közleménye ennek megfelelően kellően vidám hangvételű. Ebből kiderül, hogy a hét elejével megkezdődött az új rendszer éles implementálása, amelyet első körben a pilotprogram terepeként meghatározott térségekben (többek között az EGK területén, Indiában, Japánban és Ausztráliában) próbálhatnak ki a felhasználók.

 

A pilotprogramba kezdetben (zöld), illetve újonnan (kék) bevont országok 


A Google posztjából azonban az is kiderül, hogy az egyelőre még mindig kísérletként minősített kezdeményezést további földrajzi régiókra terjesztik ki, köztük a cég hazai piacára, az USA-ra. A Spotify ígérete szerint az elkövetkező hetekben egyre több országban jelenhet meg az alternatív fizetés lehetőség. Utóbbi konkrétan a cég saját megoldását jelenti, így jelentősen olcsóbbá válik számára a tranzakciók kezelése.

Talán önként, de biztos nem dalolva

Bár a két nagyvállalat most egymás hátát lapogatva dícséri agyon a másikat, amiért ilyen remek partnerséget hoztak össze, a Google esetében ez a mosoly nem feltétlenül őszinte. A cég ugyanis komoly bevételtől esik el azzal, hogy nem szorítja rá a Google Pay fizetési rendszer használatára a fejlesztőket. A keresőóriás önként elindított "liberalizációs" programja leginkább azért született meg, mert a világ szabályozó hatóságai egyre jobban szorongatják a domináns pozícióban lévő technológiai vállalatokat, hogy azokat tisztességesebb játékra kényszerítsék.

Dél-Koreában például már tavaly elfogadták azt a törvényt, amely előírja a platformszolgáltatóknak, hogy biztosítani kell a fejlesztők számára a lehetőséget egy külső fizetési szolgáltatás használatára, legyen szó magának az appnak az árának a kifiztéséről, vagy a programon belül elérhető extra tartalmak, előfizetések rendezéséről. Gazdasági szempontból ennél is fontosabb lépésnek tekinthető az, hogy az Európai Parlament a nyáron fogadta el azokat az új szabályozási kereteket, amelyek lényegesen korlátozzák a nagy technológiai platformok mozgásterét.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.