Az indiai kormány feszes határidőt állapítana meg az új okostelefonok és a NavIC rendszer kompatibilitásának biztosítására, ami a gyártók oldalán extra költségeket és a termékfejlesztési ütemtervek felborítását jelentené.

A Reuters iparűági forrásokra és egy kormányzati dokumentumra hivatkozva számolt be róla, hogy India arra ösztönzi a technológiai óriáscégeket, hogy hónapokon belül kompatibilissé tegyék az általuk gyártott okostelefonokat az ország saját műholdas navigációs rendszerével. Ezt a hírügynökség szerini a Samsung, a Xiaomi vagy az Apple egyaránt aggasztónak tartja, tekintettel a költségeik várható növekedésére és azokra a fennakadásokra, amelyeker a szükségszerű hardveres módosítások okozhatnak.

India az évek során folyamatosan fejlesztette a NavIC (Navigation with Indian Constellation) regionális navigációs rendszert, összhangban a Narendra Modi miniszterelnök nevéhez fűződő, önellátásra irányuló törekvésekkel. Ennek értelmében az indiai kormány az olyan külföldi technológiáktól való függőségét is csökkenteni kívánja, mint amilyen a széles körben használt amerikai GPS (Global Positioning System), sőt azt állítja, hogy a NavIC pontosabb belföldi navigációt biztosít, így használata a gazdaság javát szolgálná.

A január oké, de csak két évvel később

A dolog annyiban nem újdonság, hogy hogy Kína, az Európai Unió, Japán vagy Oroszország is rendelkezik a GPS-sel versenyző, saját globális vagy regionális helymeghatározó rendszerrel. A 2018 óta működő NavIC felhasználása azonban a Reuters szerint a mai napig minimálisnak mondható, annak ellenére, hogy a közösségi járművek navigációjában például már kötelező jelleggel bevezették. A jelek szerint a Modi-adminisztráció most agresszív lépésekkel próbálja bővíteni a rendszer alkalmazását, mások mellett a 2023 januárjától szállított okostelefonokon.

A beszámolóból kiderül, hogy a nagy gyártók augusztusban és szeptemberben a kormány és csipgyártó cégek képviselőivel folytatott, zártkörű találkozókon próbáltak visszakozni, azokra a magasabb kutatási és gyártási költségekre hivatkozva, amelyek a telefonok NavIC-kompatibilissé tételével járnak, nem beszélve a tervezett bevezetések felforgatásáról. A NavIC támogatásához szerintük nemcsak új okostelefon-lapkakészletekre van szükség, hanem sok más összetevőre is, ez pedig hardveres változtatásokat, teszteket és további beruházásokat igényelne.

A Reuters úgy értesült, hogy az érintett vállalatok 2025-re szeretnék kitolni a jövő januári határidőt. A végső döntés ezzel kapcsolatban már a napokban megszülethet, és az indiai űrügynökség állítólag technikai támogatást ígér a NavIC új okostelefonokban való bevezetéséhez. A gyártók közben arról is megpróbálják meggyőzni az indiai kormányt, hogy saját rendszerét a GPS által már használt frekvencián tegye elérhetővé, ami megkönnyítené a NavIC integrálását a már meglévő lapkakészletekbe.

Mobilitás

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.