Az Európai Unió az elmúlt évek során összességében már több milliárd euróra bírságolta a Metát. A vállalat néhány nappal ezelőtt éppen a Facebook Marketplace működésének szabályait volt kénytelen az európai szabályozáshoz igazítani, miután tavaly a hirdetési szolgáltatás versenyellenes működése miatt közel 800 millió eurós csomagot kapott az Európai Bizottságtól. Mindez persze nem jelenti, hogy a Metánál beletörődnének a helyzetbe, sőt a tiltakozás és a jogászkodás mellett már legmagasabb szintű politikai kapcsolataikat is igyekeznek bevetni a kedvezőbb elbírálás érdekében.
A Meta (Facebook) alapító vezérigazgatója, Mark Zuckerberg vezérigazgató az utóbbi hónapokban látványos gesztusokat tett a frissen megválasztott és beiktatott amerikai elnöknek, aki a választási kampány elején még börtönnel fenyegette őt. Zuckerberg ehhez képest nagyon hamar eljutott oda, hogy már Donald Trump büntetővám-fixációjára próbál építeni az európai szabályozók ellen, arról panaszkodva, hogy az Unió célja kifejezetten az amerikai vállalatok megsarcolása lenne. Vasárnap aztán a müncheni biztonsági konferencián megszólalt a Meta közcélú szabályozásért felelős globális vezetője is, még egyértelműbben fogalmazva meg a fenyegetést.
Nem csak a kínai techcégeknek van saját párttitkáruk
Joel Kaplan, aki republikánus stratégaként és Trump közismert támogatójaként érkezett meg a Meta vezetésébe, arról beszélt az európai döntéshozók előtt, hogy a vállalat Trumphoz fog fordulni, ha úgy érzi, hogy az EU diszkriminálta. Felidézte, hogy az új elnök az amerikai vállalatok és üzleti érdekek védelmét ígérte külföldön is, különösen akkor, ha igazságtalanul bánnak azokkal. Emellett a Münchenben szintén fellépő amerikai alelnökhöz hasonlóan leckéztetni is próbálta az uniós végrehajtó szervezetet, ahol szerinte úgy irányítják a Metára a vonatkozó törvényeket, hogy az túlmutat a szabályozást átengedő parlament és az intézmények szándékain.
A Business Insider riportja alapján Kaplan foglalkozott a Meta tartalmi moderációs megközelítésének pálfordulásával is, amelynek során Trump elnöki beiktatásához közeledve Mark Zuckerberg hirtelen ráébredt, hogy a moderációs törekvések sikereiről szóló győzelmi jelentéseik dacára "túl messzire mentek a félretájékoztatás elleni küzdelemben". Kaplan szerint az embereknek "eltérő a látásmódjuk arról, hogy mi a félretájékoztatás, és mi nem az", így az Egyesült Államokban "a meglévő sokféle hangot" figyelembe véve értékelik majd, hogy ki mit lát, és milyen további információt kell nyújtaniuk a tartalomhoz. Mindezzel kapcsolatban sem a Meta szóvivője, sem a Fehér Ház nem válaszolt a lap kérdéseire.
Dynatrace: a modern obszervabilitás pole pozíciójában
Akár a Formula-1-es boxutcában, akár az üzleti életben dolgozunk, egy apró hiba könnyen vészhelyzetet idézhet elő. Szerencsére erre van megoldás, ugyanis a Dynatrace és a hasonló obszervabilitási platformok éppen azért jöttek létre, hogy megelőzzék ezeket a kritikus szituációkat.
EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT A PROJEKTMENEDZSMENTRŐL TUDNI KELL!
Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, hibrid működésről, elosztott csapatokról, kulturális gapek kezeléséről. Exkluzív információk képzésekről, munkaerőpiacról, kereseti és karrierlehetőségekről.
2025.03.18. Symbol Budapest
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak