Saját közösségi platformján jelentette be, hogy új kriptovaluta-platformot (vagy valamit) indít, és a bankrendszerből kiszorultaknak segít vele.

Lehet, hogy kriptovaluta-platformmal bővül Donald Trump portfóliója. Az éppen újraválasztásán munkálkodó exelnök saját közösségi oldalán, a Truth Socialön jelentette be, hogy elindítja a The DeFiant Ones nevű platformot. Mint a bejegyzésben írja, az átlag amerikaiakat túl sokáig szorongatták a nagybankok és a pénzügyi elit. Itt az ideje hát, hogy közösen lépjenek fel ez ellen.

Kriptovaluta, tőzsde vagy valami...

A platform még nem indult el, de van egy Telegram-csatornája, amelyre a volt elnök mint a platform egyetlen hivatalos fórumára hivatkozik. Ennél többet nem lehet tudni a projektről. Még az sem világos, hogy Trumpék egy decentralizált szervezetet szeretnének létrehozni, esetleg kriptotőzsdében gondolkodnak, ahogy az sem, hogy terveznek-e saját kriptovalutát.

A Truth Social poszt egy #BeDefiant hashtaggel zárul. Ez azért érdekes, mert a The Block című kriptovalutákkal foglalkozó portál augusztus elején írt arról, hogy júliusban az AMG Software Solutions nevű cég védjegykérelmeket nyújtott be a "Be DeFiant", a "World Liberty" és a "World Liberty Financial" kifejezésekre. A World Liberty Financial például decentralizált pénzügyekkel (DeFi) kapcsolatos pénzügyi információk nyújtására vonatkozik. A kérelmező cég a The Block szerint több áttéten keresztül összekapcsolható Trump fiaival.

Szintén előzménynek tekinthető, hogy Trump fiai többször is beszéltek arról, hogy az USA polgárainak mintegy fele jelenleg nem fér hozzá banki szolgáltatásokhoz, és számukra a pénzintézetek például nem nyújtanak hiteleket. A Trumpfik homályosan utaltak arra is, hogy emögött lehetnek politikai megfontolások is. De a DeFi technológiával kivonható a képletből a politika, és a pénzintézetek képesek lesznek szinte azonnal jóváhagyni vagy elutasítani a hitelkérelemek kizárólag matematika alapon. A jóváhagyott hitelek pedig perceken belül az ügyfelek számlájára kerülhetnek.

A kriptovaluta-szcéna jó ideje küzd azért, hogy bekerüljön a mainstream gazdaságba, de a folyamatot rendre megakasztják az FTX-éhez hasonló botrányok. Ennek ellenére az iparágban erősen tartja magát az az teória, hogy a kriptovaluták segíthetnek a bankrendszerből kiszorultaknak, hogy hozzáférjenek pénzügyi szolgáltatásokhoz.

A szakmai elemzések azonban egyelőre ezt nem igazolják, hívja fel a figyelmet a The Verge. A lap a Center for American Progress (CAP) liberális thinktank elemzését idézi, amely szerint nincs bizonyíték arra, hogy a kriptovaluta-tranzakciók olcsóbbak lennének, mint a hagyományos pénzügyi tranzakciók. Arról nem is beszélve, hogy a kriptovaluták elsősorban spekulatív eszközök, fizetésre kevéssé alkalmasak.

Bármit, és annak az ellenkezőjét is

Donald Trump korábban nem volt híve a kriptovalutáknak – voltaképpen azzal sem volt tisztában, mit takarnak. Most azonban újraválasztásért küzd, és a kriptovaluta-cégektől kampánytámogatást, a kriptovalutában érdekelt amerikaiaktól pedig szavazatokat remél. Ezért lazán fordított véleményén 180 fokot. A Nashville-ben rendezett nagy amerikai bitcoinkonferencián például megígérte a hallgatóságnak, hogy ha megválasztják, azonnal kirúgja Gary Genslert, az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet, a SEC elnökét, mert ő a kriptovaluták ősellensége.

A The Verge megemlíti, hogy Trumpnak kriptobefektetései is vannak, állítólag 1-5 millió dollár értékben birtokol ethert, és értékesített NFT-ket is. Míg Trump utóbbiakon 7,2 millió dollárt keresett, a vásárlóknak teljes bukás volt az üzlet, mert az NFT-k szinte azonnal elveszítették értéküket.

Piaci hírek

A golyóvonatokat is algoritmusok vezetik majd

Japán büszkeségeit azért csak lassan, megfontolva haladva rakják át teljesen automatikus működésre. Az óvatosság érthető, hiszen a Sinkanszenek 300 felett repítik utasaikat.
 
A teljes életciklust lefedő rendszerek képesek megszüntetni azt a káoszt, ami a szervezetek zöménél még mindig akadályozza az információáramlást.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.