A tajvani Foxconn technológiai partnerként veisz részt a Vedanta ipari konglomerátum óriás beruházásában.

Hétfőn a Reuters számolt be róla elsőként, hogy az indiai Gudzsarát állam támogatást nyújt egy új, nagyszabású félvezetőipari projekthez felállítására Gujaratban, amelyet végül kedden írt alá a helyi Vedanta cégcsoport és a tajvani Foxconn. Az összességében 1,54 billió rúpia (19,5 milliárd dollár) értékű befektetés keretei között a nyugat-indiai állam legnagyobb városa, Ahmadábád közelében építenek majd különálló ipari egységeket különböző félvezetőtermékek és kijelzők gyártásra. A kormányzati támogatás a tőkekiadásoktól az elektromos hálózatokig terjed, a gudzsaráti főminiszter pedig több mint 100 ezer új munkahelyet vár a beruházástól.

A hírügynökség szerint a Foxconn technológiai partnerként működik közre, az új területekre terjeszkedő Vedanta konglomerátum pedig finanszírozza a több mint 400 hektáros területre tervezett fejlesztéseket. A Foxconn közleménye alapján az állam infrastruktúrája és a kormány aktív támogatása "növeli a gyárak felállításába vetett bizalmat", amelyet Gudzsarátnak (Narendra Modi indiai miniszterelnök szűkebb hazájának) egyébként az ország leggazdagabbnak mondott államával, Mahárástrával folytatott szoros versenyben sikerült megszereznie.

Későn érkeztek, de nagyon elszántak

Az indiai kormány közben azt is bejelentette, hogy kiterjeszti a félvezetőgyártásba fektető vállalatok ösztönzőit, mivel az a célja, hogy az országot belátható időn belül kulcsszereplővé tegye a csipek globális ellátási láncában. A Modi által 2014-ben indított "Make in India" programhoz kapcsolódóan tavasszal hirdettek meg akár egymilliárd dollárral támogatásokat minden olyan iparági szereplőnek, amelyik vállalja, hogy új gyártóüzemeket létesít Indiában. A Vedanta ennek nyomán már a harmadik olyan cég, amelyik hasonló vállalkozásba kezdett; korábban az ISMC és a szingapúri székhelyű IGSS Ventures nemzetközi konzorcium is azt közölte, hogy gyárakat épít a déli Karnátaka és Tamilnádu államokban.

India félvezetőpiaca a becslések szerint 2026-ra eléri a 63 milliárd dolláros forgalmat, ami igen látványos növekedést jelent akár a 2020-as 15 milliárd dollárhoz képest is. A világ csipgyártásának nagy része eközben néhány országra korlátozódik, így például Tajvanra, a későn érkező India pedig a csipekhez való zökkenőmentes hozzáférés érdekében komoly összegeket fordítana "az elektronikai gyártás új korszakába". A támogatásoknak köszönhetően olyan társaságok is, mint az olaj- és fémipari óriás Vedanta, azt mérlegelik, hogy ebbe az irányba nyitnak, a diverzifikálódás egyik első eredménye pedig a Foxconnnal most alapított indiai vegyesvállalat.

Piaci hírek

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.