Két hét, és az új Pixelek is beszállnak az öldöklő piaci versenybe az ezer dolláros iPhone X, a Samsung Galaxy S8 és a Note 8 mellé.

Kiderült a következő generációs Google okostelefon hivatalos bemutatójának időpontja: október 4. lesz az a nap, amikor az amerikai keresőóriásnak a felsőkategóriás készülékek zsúfolt piacán valami olyasmit kell gurítania, amire az emberek felkapják a fejüket. Egy esetleges keretmentes kijelző, a vezetéknélküli töltés vagy az arcfelismerés – és még sorolhatnánk – most nem lesz elég.

Az ilyesmi maximum arra lehet jó, hogy a telefon felzárkózzon a riválisaihoz, de arra már semmiképpen sem, hogy újítóként lehessen róla beszélni. A Samsung Galaxy Note 8 már egy ideje elérhető, az iPhone X pedig pár nappal október 4. előtt megvásárolható lesz. Ebben a közegben kell tehát a Google-nek magára irányítania a reflektorfényt.

Szorítsunk neki (?)

A vállalat ugyan nem erősítette meg, hogy a Pixel 2 és a Pixel 2 XL bemutatójával együtt lerántja-e a leplet a Google Assistant által támogatott fejhallgatókról is – amelyek az Apple AirPods termékével analóg módon működnek –, de ez például lehet egy olyan kitörési pont, ami felkeltheti az érdeklődők figyelmét. Ugyanekkor mutatkozhat be a Google Home új, kisebb méretű változata és egy új Chromebook Pixel laptop is.

Valószínűleg a két okostelefon fogja kezdeni a show-t. Találgatások szerint a HTC által nemrég szabadalmaztatott szorítással lehet majd aktiválni a készülék mesterséges intelligenciáját: az Active Edge néven ismert funkció a készülék két szélének megszorításával hozható elő, és lehetővé teszi az okostelefon vezérlésének újszerű módját.

A kis kommunikációs eszközök természetesen már a legfrissebb Androiddal, az Oreóval előre telepítetten érkeznek majd. Mostani információink szerint a mobil operációs rendszer 8.0.1-es változata kerül az okostelefonokra, amelyek már tartalmazni fogják az augusztusi biztonsági frissítéseket is.

Mennyi Google Pixel fogyott eddig?
A cég ugyan beszámolóiban nem hozza nyilvánosságra az eladási adatokat, ám ironikus módon saját alkalmazásboltja lerántotta a leplet a titkos információról.

Egymillió darabot értékesíteni az újrabrandelt csúcskategóriás, itthon nagyjából negyedmillió forintért kínált telefonokból elég komoly teljesítménynek tűnik. Ám ha ezt összevetjük a legföbb rivális, az iPhone értékesítésével, akkor bizony még van tér a fejlődésre, hiszen az Apple negyedévente képes több tízmilliót eladni okostelefonjaiból.

Processzor, memória, kijelző

Ami viszont biztosan nem lesz benne, az a Quaclomm legújabb processzora. Korábbi találgatások szerint a Pixelek lettek volna az első okostelefonok, amelyekben a Snapdragon 836 dolgozik, de az FCC-nek benyújtott kérelmek szerint a Google két új terméke a már ismert 835 SoC-okra fog alapulni. Ez persze nem feltétlenül hátrány, hiszen így az új CPU-k esetleges gyerekbetegségei nem a Google készülékein keresztül fognak kibukni; ugyanakkor ezzel elvész az újdonság, a nagyobb teljesítmény és alacsonyabb fogyasztás vevőcsalogató ereje is.

Várhatóan 64 GB-nyi belső tárhellyel rendelkezik majd a Pixel 2. Egy korábbi képernyőmentés szerint ugyanis a készülék tárhelyének foglaltsága 21 százalékon állt akkor, amikor kicsivel 50 GB-nyi hely volt még szabad rajta. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne majd nagyobb kapacitású belső memóriával szerelt példányokat is kapni.

A Pixel XL 2, melyet a jelentések szerint az LG gyárt, 6 inch képátlójú kijelzőt kap, természetesen nagyobbat, mint elődje. A display ugyanazzal a 2:1 képaránnyal bír majd, mint amivel az LG G6 rendelkezik.

Egyelőre tehát semmilyen olyan újításról nem tudunk beszámolni, ami kiemelné a tömegből a készüléket, de lehet, hogy a Google ügyesebben tudja titkolni fejlesztéseit, mint az Apple.

Mobilitás

Az Alphabetnél biztos nincs válság

Ahogy az IT szektor egészében, úgy az Alphabet alá tartozó cégeknél is sok elbocsátás történt az utóbbi időben, ám ez láthatóan nincs hatással a Google-anyavállalat bevételtermelő képességére.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.