Vállalati felhasználóknak szánják, felhőalapú, és főleg a biztonsági cégek piacába haraphatnak vele. Itt a hosszú nevű Windows Defender Advanced Threat Protection.

Összeállt a Microsoft felhőalapú védelme, amelyhez korábban egy sor biztonsági céget és technológiát vásárolt. Új védelmi megoldással jelentkezett a Microsoft, amely ígéretük szerint zökkenőmentesen együttműködik az Office 365 Advanced Threat Protectionnel és a Microsoft Advanced Threat Analytics redszerrel. Így azok a vállalatok, melyek ezeket használják, teljes körű védelmet kapnak. A korábban bejelentett Advanced Threat Analytics a hálózat és a szervereket, az Office 365-ös védelem pedig az e-mailes támadásokat szűri, míg a tegnap bejelentett Windows Defender Advanced Threat Protection a kliensek védelmére hivatott.

A Windows 10-zel együtt

A Windows Defender Advanced Threat Protection egyfelől a Windows 10 beépített védelmére, másrészt egy robusztus felhőszolgáltatásra épít. Az előfizetéses formában elérhető felhőszolgáltatás egy elképesztően nagy információtömeg folyamatos elemzésével, valamint logelemzéssel egészíti ki a vírusvédelmet, hogy minimalizálja azt az időt, amely a támadások megtörténte és detektálása között eltelik, valamint lerövidítse a reakcióidőt.

Az analitika alapját egy a Microsoft rendelkezésére álló irdatlan adattömeg adja: több mint 1 milliárd windowsos eszköz nyújt anonim módon adatokat, amelyek alapján nagyon pontosan modellezhetők a felhasználói viselkedésminták. Ezzel a módszerrel nem csak a már ismert kockázatok szűrhetők ki, hanem azok is amelyek valamilyen új módszert, kódot használnak.

Az egyik legnagyobb probléma mindmáig az, hogy a támadás és a felderítés között (time to detection) nagyon hosszú idő telik el: a Cisco általánosan 100 és 200 nap közé teszi, és a Microsoft saját kutatásai is ezt erősítik: 200 nap kell a detektáláshoz és további 80 nap az elhárításhoz. Ezt rövidíteni le a komplex elemzési háttérrel radikálisan a Windows Defender Advanced Threat Protection.

Itt is ez a stratégia: cloud first

A felhős infrastruktúra, ami az egész szolgáltatás lelke, folyamatosan gyűjti és elemezi a windowsos eszközökről érkező adatokat, több ezermilliárd indexelt weboldalt (itt nyilván elsősorban a Bing keresőmotor infói jöhetnek szóba), valamint napi egymillió gyanús állományt. Az így előálló információkkal folyamatosan "okosítja" a védelmet.

Ugyanakkor van egy összetevője, amely kliensgépen folyó aktivitást rögzíti folyamatosan, és a logok elemzésével – a naplófájlok fél évre visszamenőleg vizsgálhatók – viselkedésmintákat keres. Ha az adott kliens viselkedésmintájától eltérő tevékenységet észlel, riasztást küld, így gyakorlatilag azonnali lehet a beavatkozás.

Az ötlet nem új, a logalapú viselkedéselemzés a magyar Balabittől a Splunkon, a Ciscón, az IBM-en vagy az Intelen át a CheckPointig (és még sorolhatnánk) szinte minden komolyabb cég felismerte ennek a módszernek a fontosságát. Sőt például a NexDefense az ipari vezérlőkre is kiterjesztette a viselkedéselemzést.

Az új szolgáltatás a Microsoft belső tesztjén túlesett, és már átadták néhány nagyobb ügyfélnek is további tesztelésre. A kereskedelmi változat még az idén megjelenhet.

Biztonság

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.