A vállalat rövid időn belül már a negyedik izraeli IT-biztonsági céget vásárolja fel, és a hírek szerint Izraelben állítaná fel új R&D központját.

A Microsoft sajtóértesülések szerint újabb izraeli technlógiai cég, ezúttal a közel 50 millió dolláros befektetői tőkével – köztük a HP pénzével – működő Adallom felvásárlását tervezi, a tranzakció értéke állítólag 320 millió dollár körül lesz majd.  A cloud alapú biztonsági megoldásokat fejlesztő társaságot 2012-ben alapították, kaliforniai székhelye mellett Tel-Avivban működtet fejlesztőközpontot. A Microsoft egyébként az ezredforduló óta már a tizedik izraeli céget vásárolta fel: közülük négyet tavaly november óta szerzett meg, a mostani pedig az eddigiek közül a vállalat legdrágább befektetése lehet.

Viselkedéselemzés a felhőben is

Az Adallom egy olyan probléma köré építette saját technológiáját, amellyel az otthonról hozott mobil eszközök korában egyre több szervezetnél szembesülnek: a vállalati információk hagyományos védelmi rétegenek relevanciája egyre csökken, ahogy a dolgozók egyre szélesebb körben férnek hozzá a távoli helyeken működő szerverekhez. Ennek kapcsán már több IT-biztonsági startup (Elastica, Cloudlock stb.) is versenyez saját cloud felügyeleti termékeivel a piacon; maga az Adallom eddig olyan pedigrés ügyfeleket szerzett, mint az SAP, a LinkedIn vagy a Netflix.

Az Adallom felügyeleti mechanizmusa egy olyan extra réteget épít az alkalmazásokra és az adatközpontokban tárolt adatokra, amely elvileg megkerülhetetlen a hozzáférés szempontjából, így például riasztásokat küldhet, ha az egyedi mintákkal összehasonlítva valamilyen anomáliát érzékel a jogosultságok használatakor. Az ilyen megoldások újszerűsége abban áll, hogy nem csak a saját rendszereken belül, hanem a külső szoftverszolgáltatások esetében is működnek: igénybe vehetik az Office 365 és a Google Apps ügyfelei, vagy mondjuk a Salesforce.com cloud alkalmazásait használó vállalkozások.

Lassan összeáll a cloud biztonsági központ

Tavaly decemberben éppen az Adallom szakemberei voltak az elsők, akik nyilvánosságra hozták azt az Office 365 sérülékenységet, amellyel a hitelesítő igazolások megszerzése után gyakorlatilag nyom nélkül tölthetők le adatok a SharePoint vagy más Office szerverekről. A mostani hírek szerint éppen a 90 alkalmazottal működő cégre épülhet majd a Microsoft leendő izraeli biztonsági központja, figyelembe véve a vállalat közelmúltbeli felvásárlásait. Ezekről a tervekről már az év eleje óta folynak a találgatások, a Haaretz napilap szerint például a Microsof és az Amazon is izraelben alakítana ki magának új kutatás-fejlesztési központot, elsősorban a helyi informatikai startupok felvásárlásával.

Az ugyancsak kiberbiztonsági területen dolgozó Aorato és a szövegelemzéssel foglalkozó Equivio egyaránt 200 millió dollárért került a Microsofthoz, míg az N-trig vételárát több tízmilló dollárra teszik. A Microsoft néhány napja a New Jersey-i FieldOne Systems 39 millió dolláros akvizícióját is bejelentette – ez ugyan nem minősül izraeli vállalkozásnak, de a szoftvermenedzsment megoldásokban utazó cég alapítói szintén izraeliek voltak.

nyitó kép: haaretz.com

Piaci hírek

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.