A célpont az 1,2 milliárd dollárral taksált CyberArk.

Komoly felvásárlásra készül az izraeli Check Point egy. Az izraeli biztonsági cég a CyberArkra vetett szemet – állítja egy izraeli üzleti lap.

A jelenleg mintegy 450 alkalmazottal dolgozó CyberArkot 1999-ben alapították. Felhasználói köre sem megvetendő, hiszen a több mint másfél ezer ügyfele között ott van a világ 2000 legnagyobb vállalatának 15 százaléka és a Fortune 100-as lista közel harmada.

Termékportfóliójának gerincét a privilegizált, azaz a vállalati rendszerek fölött nagy befolyással bíró felhasználókkal kapcsolatos megoldások adják. Olyan eszközökkel is rendelkezik, amely például a privilegizált hozzáféréssel rendelkező felhasználók viselkedésének elemzése alapján próbálja csökkenteni a belső kockázatokat.

A vállalat szekere a korszerű termékkínálat ellenére nem megy igazán jól, legalábbis a tőzsdei szereplése az utóbbi fél évben meglehetősen gyászos volt. Míg tavaly június közepén még 74 dollárhoz közelített részvényeinek az árfolyama, az utóbbi napokban már 40 dollár alatt kereskedtek a papírokkal.

Pedig a saját piacán nagyon jó pozíciókat foglalt el, az IDC például a privilegizált jogosultságú felhasználók hozzáférés-menedzsmentjében abszolút piacvezetőnek jelölte meg a vállalatot.

Hiányt pótolna a Check Point

A felvásárlással a Check Point alapvetően jól járna, hiszen most valószínűleg jó áron tudna hozzájutni új termékekhez és azokkal akár új ügyfelekhez is. Az izraeli vállalat, amely annak ellenére megmaradt tel-avivi központú vállalanak, hogy tőzsdei cégként a Nasdaqon forognak a papírjai, kiterjedt portfólióval rendelkezik, főleg a hálózatbiztonság területén. Emellett erős például a mobil adatvédelemben, sőt olyan platformot is indított két éve, amely a fenyegetésekkel kapcsolatos adatok egyfajta piactereként működik. Partnerei innen érhetik el a kibertámadásokkal szemben védelemhez nélkülözhetetlen információkat.

Ugyanakkor a kifejezetten a privilegizált felhasználókkal kapcsolatos védelem eddig kisebb hangsúlyt kapott a vállalatnál. Pedig a biztonsági piac egyre inkább abba az irányba halad, hogy a hagyományos védelmi eszközök mellett a felhasználók szabadságfokának növelése mellett egyfajta proaktív kontrollt lehessen alkalmazni. Ennek fontosságát jól mutatta a Balabit egy közelmúltban publikált ad hoc kutatásának az eredménye.

Ha létrejön a megállapodás, a CyberArk termékei jól beilleszthetők lesznek a Check Point portfóliójába.

Van rá pénze

A közel háromezer alkalmazottal dolgozó Check Point piaci kapitalizációja jelenleg 14,2 milliárd dollár, és jelentős készpénztartalékkal is rendelkezik, azaz egy ilyen volumenű felvásárlást is könnyedén tud finanszírozni. A mértekülönbségek és az eltérő portfólió miatta két szervezet összefésülése sem lenne drámai feladat.

A Check Point amúgy már tavaly intenzívebb felvásárlásokba kezdett. Februárban egy CPU-alapú védelmi technológiát fejlesztő izraeli startupot, a Hyperwise-t vette meg, amely olyan CPU-alapú védelmi eljárást fejlesztett, amely a fenyegetettségek elemzését kitolja egy igen korai stádiumba.

Áprilisban a Lacoon következett. A szintén izraeli vállalat, amelyet állítólag 80 millió dollárért sikerült felvásárolnia, proaktív védelmet fejlesztett mobil eszközökhöz.

Piaci hírek

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.