Első alkalommal vásárolt közép-európai céget a Cisco – ráadásul egy a hálózati biztonsági technológiákat kutató és fejlesztő magánvállalkozást.
Hirdetés
 
A Cisco Systems első alkalommal vásárolt fel kelet-európai vállalkozást. Az első célpont egy párgai biztonságtechnikai cég, a Cognitive Security. Az 2009 agusztusában alapított magánvállalkozás elsősorban hálózati biztonsági megoldások kutatásával és fejlesztésével foglalkozik szoros együttműködésben a Cseh Műszaki Egyetemmel.

Játékelmélettel a biztonságért A Congnitive Security a mesterséges intelligencia és a játékelmélet eredményeit adaptálta biztonsági megoldásaiba. Az alapvető cél az volt, hogy az üzemeltetői oldal a lehető leggyorsabban felfedezze a behatolást, és tudja azonosítani annak jellegét. A létrejött termékeknek egy interaktív kezelőfelülete van, a Cognitive Analyst, amelyen folyamatosan nyomon követhető a hálózat biztonsági állapota. Segítségével elemezhetők a különböző hálózati anomáliák és biztonsági incidensek. Gyorsítja a  zero day exploitok, botnetek és modern malware-ek felderítését.

Lassan véget ér a dobozos biztonság korszaka
Cégen belül nehezen adható el a biztonság

A Cisco a felvásárlást hírül adó blogbejegyzésben elsősorban azt emelte ki, hogy a prágai cég technológiája lehetőséget ad az ügyfelek biztonsági problémáinak egyedi kezelésére cloud és mobél környezetben. A Cognitive Security a jövőben a Cisco's Security Technology Group égisze alatt fog működni.

Az akvizíció, melynek értékét egyelőre nem közölték, várhatóan a harmadik negyedévben zárul le.

India körül fogócskázik egymással Trump és az Apple

Az amerikai elnök szerint az Apple nem jól teszi, ha Kínából Indiába költözteti az iPhone-ok gyártását, de a vállalat fő beszállítója a diktátum ellenére is másfél milliárd dollárt fektet ottani tevékenységének fejlesztésébe.
 
Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.