A Netflix és a TikTok saját maga korlátozza oroszországi szolgáltatásait, miközben a Facebookot vagy a Twittert már korábban blokkolták az ottani hatóságok.

A kínai tulajdonú TikTok videós alkalmazás vasárnap jelentette be, hogy felfüggeszti az élő közvetítés és a videók feltöltésének lehetőségét oroszországi platformján, amíg megvizsgálja a Vlagyimir Putyin által pénteken aláírt új médiatörvény biztonsági vonatkozásait. Ez utóbbi akár 15 éves börtönbüntetéssel fenyegeti a Kreml által álhírnek minősített tartalmak terjesztését. A döntés egyelőre nem érinti az alkalmazáson belüli üzenetküldést.

A Netflix ugyancsak a hét végén közölte, hogy felfüggesztette szolgáltatását Oroszországban, ideiglenesen leállítva minden jövőbeni projektet és felvásárlást is. Ahogy a Reuters vonatkozó riportja is feliézi, a társaság korábban már bejelentette, hogy nem tervezi állami csatornákkal bővíteni oroszországi szolgáltatását, annak ellenére, hogy az ottani szabályozás előírja az államilag támogatott csatornák terjesztését.

Pénteken már kiderült, hogy a Facebooknak és a Twitternek nem kell ilyen döntésekkel bajlódnia, mert az orosz távközlési szabályozó a platformok blokkolása mellett döntött, válaszul azok tartalmi korlátozásaira az orosz forrásokkal szemben. A közösségi oldalak mellett a Deutsche Wellét, a BBC-t és más nyugati médiaterméket is elérhetetlenné tettek, mivel azok a hatóságok szerint hamis információt terjesztenek, például háborúnak nevezik az Ukrajna ellen indított orosz háborút.

A nagy technológiai vállalatok és Oroszország közötti összetűzés eszkalációjáról többek között ebben és ebben a cikkünkben számoltunk be, de a hírek olyan sűrűn érkeznek a különféle súlyú és fajtájú szankciókról, hogy nemsokára ismét össze kell majd gyűjtenünk az elmúlt napok eseményeit.

Közösség & HR

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.