Bolondok napja után két nappal bolondult meg még jobban a közösségi hálózat ura és parancsolója.

Tegnap egy sor hivatalos helyen cserélődött le a Twitter madaras logója egy régi kutyás mém képére. Mindez a vállalatot tavaly ősszel megvásárló Elon Musk korábbi meredek húzásainak ismeretében is meglehetősen bizarr lépésnek számít.

A "tréfa" mögötti lehetséges okként ugyanúgy felmerül az, hogy ez csupán egy felhasználó által egy éve bedobott ötlet megvalósítása, mint az is, hogy a logócsere a tulajdonos ellen éppen folyó, piramisjáték propagálásával kapcsolatos több száz milliárd dolláros jogi ügyhöz kapcsolódik.

 

 

A cég webes és mobilos felületein egyaránt feltűnő shiba inu kapcsán természetesen Musk sem maradt csendben, és a fenti vicces rajz mellett egy régi beszélgetést is felidézett, amelyet egy felhasználóval folytatott még tavaly tavasszal. Ebben a twitterező azt kérte a techmilliárdostól, hogy vegye meg a Twittert, és cserélje le a logóját. Ugyan akkor csak jót derült az ötleten, Musk a hétfői történéseket az ígéret betartásaként tálalta.

Dróton rángatott árfolyam

Bár a fenti forgatókönyv sem lenne életidegen a híresen különc és öntörvényű Musk részéről, a csere időzítése több mint érdekes egybeesést mutat egy Amerikában éppen zajló jogi eljárással. A mémesített kutya ugyanis a milliárdos által korábban többször is "meghullámvasutaztatott" kriptopénz, a dogecoin reklámarca is egyben.

Hogy milyen hatással van Musk egy-egy lépése a pénzpiacra, azt tökéletesen szemlélteti a tegnapi nap is. Az idén nagyjából 7 centen toporgó dogecoin ugyanis a bejelentést követően nem sokkal 10 cent fölé drágult, azaz a kriptopénz értéke pillanatok alatt több mint 25 százalékkal nőtt.

Ez már csak azért is fontos elem, mert a milliárdos ellen pont hasonló témában igyekeznek jogi úton fellépni. Befektetők egy csoportja ugyanis azzal vádolja Muskot, hogy az eredetileg csak egy viccnek szánt dogecoin népszerűsítésével mesterségesen pumpálta fel a teljesen értéktelen eszköz árát. A piramisjáték felépítése miatt a felperesek 258 milliárd dollárt remélnek behajtani Muskon, akinek ügyvédjei néhány napja a vád ejtését kérték a bíróságtól, mivel az szerintük nem más, mint "fantáziadús kitaláció".

Kitaláció vagy sem, Musk bő két évvel ezelőtt mindössze azzal képes volt a kriptovaluta árfolyamát a hatszorosára lökni, hogy kiírta Twitterre: "a dogecoin az emberek bitcoinja".

Közösség & HR

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.