A Reuters értesülései szerint többen is versengnek a japán-amerikai kiberbiztonsági cégért.
Hirdetés
 

Több magántőke-társaság is bejelentkezett a Trend Micróért, értesült a Reuters bennfentes forrásokból. A Bain Capital, az Advent International, az EQT AB és a KKR is látna fantáziát a japán, de a globális tevékenységét Los Angelesből irányító kiberbiztonsági vállalat teljes felvásárlásában és a tőzsdéről történő kivezetésében. A cég jelenlegi piaci értéke 8,5 milliárd dollár körül mozog.

A tárgyalások a múlt héten kezdődtek, és még minden kérdés nyitott, azaz közel sem biztos, hogy a Trend Micro vezetősége és részvényesei vonzónak találják bármelyik ajánlatot, állították a hírügynökség forrásai. A hír azonban így is megmozgatta a cég részvényeit a tokiói tőzsdén, a 9200 jenes szintről pillanatok alatt 10 860 jenre ugrott az árfolyam.

Ha valamelyik érdeklődő célba érne, akkor a Reuters szerint ez lenne az elmúlt időszak legnagyobb ilyen jellegű üzlete.

Tavaly óta napirenden van a kérdés

A cég iránt már a múlt évben is több befektető – köztük magántőke-társaság – érdeklődött. Bár azok a tárgyalások megszakadtak, tavaly augusztusban a menedzsment elkezdte szondázni a piacot, hogy kaphatna-e jobb, vonzóbb ajánlatot. A folyamatba bevontak kereskedelmi bankokat. Lapértesülések szerint akkor a döntést az is motiválhatta, hogy a cég részvényei lejtmenetben voltak.

A Trend Micrót 1988-ban Los Angelesben alapította egy tajvani születésű házaspár, Steve Chang (jelenleg a Trend Micro elnöke) és Jenny Chang, valamint a feleség nővére, Eva Chen (a jelenlegi vezérigazgató). A céget hamarosan átköltöztették Tajpejbe, majd 1992-ben egy felvásárlás következtében Tokióba tették át a székhelyet.

Az alapítás után kereken tíz évvel vezették be a Trend Micrót a tokiói tőzsdére, majd egy évvel később, 1999-ben a Nasdaqra. Mára – részben okos felvásárlások révén – a kibervédelmi piac megkerülhetetlen szereplőjévé vált. Jelentős a fenyegetettség-felderítő szolgáltatása (Threat Intelligence Service), amit az Interpol is használ. 2015-ben sikerült megszereznie a gyártófüggetlen bug bounty programot működtető Zero Day Initiative-ot. Ipari rendszerekhez fejlesztett biztonsági megoldásai pedig kvázi szabványként terjedtek el.

Mint a Reuters megjegyzi, az utóbbi években népszerűek a kibervédelmi cégek a magántőke-társaságok körében. A közelmúlt legnagyobb volumenű üzlete a Darktrace kivásárlása volt tavaly ősszel: a kiberbiztonsági portfólióját évek óta következesen hizlaló Thoma Bravo magántőke-társaság 5,32 milliárd dollárt adott a cégért.

Biztonság

Féljünk vagy örüljünk? Dől a pénz a védelmi ipar európai startupjaiba

A NATO innovációs alapjának és a Dealroom kutatócsoportnak a közös elemzése szerint tavaly 24 százalékkal nőtt az európai DSR startupok finanszírozása.
 

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT A PROJEKTMENEDZSMENTRŐL TUDNI KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, hibrid működésről, elosztott csapatokról, kulturális gapek kezeléséről. Exkluzív információk képzésekről, munkaerőpiacról, kereseti és karrierlehetőségekről.

2025.03.18. Symbol Budapest

RÉSZLETEK »

Nem csak technológiai, hanem kulturális változást is jelent az átállás – többek között erre is tekintettel kell lenni az obszervabilitás széleskörű alkalmazása során.

a melléklet támogatója a Dynatrace

Hirdetés

Szakmai nap a jövőálló digitális infrastruktúra jegyében

A digitális infrastruktúra új kihívásai - legyen szó MI megoldásokról, szigorodó fenntarthatósági követelményekről, vagy az reziliens és szünetmentes működésről - szinte minden nagyobb szervezet életében meghatározó szerepet játszanak. Egy szakmai rendezvénysorozat segítségével közelebb kerülhetünk a megoldásokhoz és segítséget kaphatunk az új technológiák sikeres implementálásához.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.