Szeptember 30-tól megjelenhetnek az első reklám videók a képmegosztó felületén.

A jelek szerint véget értek a kísérletezések, a tesztidőszak és az Instagramot végérvényesen elérik a hirdetések. A Facebook által 1 milliárd dollárért felvásárolt képmegosztó szolgáltatás a legdinamikusabban fejlődő ilyen jellegű alkalmazás, éppen ezért nagyon nem mindegy, hogy milyen formátumban jelennek meg rajta reklámok úgy, hogy a felhasználók azt el is viseljék.

Videóban mutathatják meg

A cég bejelentésében foglaltak szerint a várakozásnak vége és szeptember 30-tól kezdve 30 országban (köztük Olaszország, Spanyolország, Mexikó, India és Dél-Korea) bekerülnek a hirdetések a képfolyamokba. Eddig több elképzelés létezett, illetve teszt futott arra vonatkozóan, hogy ez miként nézzen ki és úgy fest, hogy az állóképek, a lapozható galériák (carousel) helyett maradt a videó.

Az nem egyértelmű, hogy a korábbi modellek eltűnnek-e, az viszont tény, hogy a mai bejelentésben már csak a 30 másodperces mozgókép lehetősége szerepel hirdetési eszközként. Az átlagfelhasználók egyébként ennek a felét, legfeljebb 15 másodpercet szentelhetnek egy-egy videónak. A lehetőségek között van még a nemrég bejelentett fekvő és álló formátumú képek, videók is, illetve szó esett a Marquee elnevezésű prémium opcióról, ami rövid időszak alatt széles körben ad hírt egy-egy eseményről, vagy termékről.

Az Instagram posztjában külön hangsúlyt kap az a körülmény, hogy a Facebook infrastruktúrája, technológiai megoldásai lehetővé teszik, hogy a képmegosztón futó kampányok hatékonyan és jól optimalizálva jelenjenek meg. A jövőbeli hirdetőknek udvarló sorok pedig azt bizonygatják, hogy mennyi, hatékony kampány futott le eddig is a Guilt Group, a The North Face, vagy a Made.com jóvoltából.

Jövőre várják a csúcspontot

Azt egyelőre nem tudjuk, hogy a magyar felhasználók szeptember 30-át követően találkoznak-e majd hirdetésekkel, az azonban biztos, hogy az immáron 300 millió aktív felhasználóval bíró Instagram főleg jövőre tervez komolyabb bevételekkel. Mindezt Kevin Systrom CEO is alaposan megtámogatta a nemrég adott interjújában, amikor azt taglalta, hogy az app gyorsabban és többet fog termelni, mint a vetélytársak.

Ezt a véleményt egyébként az elemzők is támogatják, mivel jövőre 1,2-2 milliárd dolláros bevételt jósolnak az appnak. A szolgáltatás jellegét (egyszerűségét) tekintve, illetve a Facebook tavalyi 12,5 milliárd dolláros éves bevételét ismerve ez kifejezetten jó teljesítmény lenne a mindössze 2010-ben indult vállalkozástól.

Mobilitás

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.