Engedtek a felhasználók nyomásának, vége az 1:1 arányú képek korszakának.

A Facebook által felvásárolt Instagram a mai napig kitartóan ragaszkodott ahhoz, hogy a szolgáltatásba kizárólag 1:1 arányú képek tölthetők. A Polaroid érzést erősítő szabály alaposan megosztotta az alkalmazás felhasználóit, akik végül elérték, hogy a véget érjen négyzetes képek korszaka.

Álló, fekvő

Az elmúlt években az Instagram önmaga meghatározásának, illetve megkülönböztetésének egyik legfontosabb eszköze volt az, hogy csak 1:1 arányú fotók jelenhettek meg a képfolyamban. Kevin Systrom CEO-alapító annak idején azzal magyarázta a döntést, hogy ezzel egyrészt induláskor ki tudtak tűnni a tömegből, másrészt az uniformizált felvételek sokkal egységesebb élményt adtak a felhasználóknak.

A cég azonban arra a döntésre jutott, hogy nincs értelme erőltetni tovább ezt a képarányt, így mostantól lehetőség van álló, illetve fekvő formátumot is használni. A változásról hírt adó posztban azzal is indokolták a döntést, hogy minden ötödik, a rendszerbe feltöltött kép esetén a felhasználók valamilyen erre specializált appal megoldották, hogy eredeti arányaiban jelenjen meg a fotó, így értelmetlenné vált a korlátozás.

Videókra is vonatkozik

Mostantól tehát a képszerkesztés felületén, a bal alsó sarokban megjelenik egy kis ikon, amivel eredeti formátumba hozható vissza a kép, de továbbra is dönthetünk úgy, hogy maradunk az 1:1-es aránynál. Mindez a változtatás a videókra is érvényes, ahol talán még fájdalmasabb, vagy nehezebb volt a komponálás, ami legtöbbször csak fontos részletek lehagyása mellett történhetett meg.

Az újítás az egyik legjelentősebb eddig a szolgáltatás életében, amihez talán a videók feltöltésének lehetősége hasonlítható. A 2013 júniusában bevezetett funkcióra azért volt szükség, mert a Twitter által alapított, rövid mozgóképek megosztására szakosodott Vine is akkor indult el. A harcból az Instagram került ki győztesen, megtartotta vezető pozícióját, amit a mai napig magabiztosan őriz havi 300 millió aktív felhasználóval (2014 decemberi adat).

Konzumer tech

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.