Zsebpénz menedzselő fintech applikáció, profi fotós közvetítő szolgáltatás, költséghatékony cinemagráf készítő alkalmazás -- a Telenor startup programjába kiválasztott ötletek piacképes szakaszba értek.

Lezárult a hazai startupok piacra lépését gyorsító Telenor Accelerate program második köre.  A programzáró Demo Day-en ezúttal három kezdő vállalkozás mutatta be a projektjeit a potenciális befektetőknek. Az üzleti életben jól ismert mentorok bevonásával, féléves felkészítő szakasz után állhatott elő nemzetközi piacra is érett termékével a Family Finances, a Photon és a Vimage.

Három ötlet háromféle üzleti modell

A fintech piacot célozza meg a Family Finances zsebpénz-menedzsment alkalmazása és virtuális pénztárcája, amelyet a családok a gyerekek zsebpénzének okos elköltéséhez fejlesztettek ki. A tavaly szeptemberben kiválasztott csapat az év végére készült el a termék 1.0-s verziójával, mindjárt mind a két meghatározó mobil platformra, az IOS-re és az Androidra is. Az üzleti modell a szoftver mint szolgáltatás (SaaS) értékesítési elvet követi, a fejlesztés gamifikációs technológiát és - megkönnyítve az érdeklődő bankok számára a partnerség kialakítását - white label megoldást használ.   

Profi fotósokat és videósokat tartalmazó adatbázison alapuló komplex platformot hozott létre a Photon, azzal a céllal, hogy a szakmát összekösse az üzleti, illetve a lakossági megrendelőkkel. Az ötletgazda elmondta, hogy ez a piac már most többmilliárd forintnyi üzletet jelent Magyarországon. Üzleti modellnek nem a piacteres megoldást, hanem a célzottabb kiválasztást nyújtó online szolgáltatási formát választották. Használatával leegyszerűsödik és felgyorsul az árajánlatok bekérése fotósoktól és videósoktól. A programba a többiekhez képest később bekapcsolódott csapat már túl van az első száz megrendelésen, adatbázisába eddig több mint 40 profi fotós, videós regisztrált. 

Mozgó effektusokkal életre keltett fotókat, úgynevezett cinemagráfokat készítő mobil applikációt fejlesztett ki a Vimage, amely már túl van az első félmillió letöltésen, valamint az első 4 ezer dollárnyi havi bevételen. Az alkalmazás mindkét meghatározó mobil operációs rendszeren elérhető. A csapatnak egy már többszereplős nemzetközi piacon kell megméretnie magát, ötletük abban számít egyedinek, hogy az app nem az egyébként elterjedt költségesebb módszerrel, vagyis videós alapból, hanem fotóból készíti el a jó képminőségű cinemagráfot. Az alkalmazás ingyenesen letölthető, a kiegészítő elemekért viszont már fizetni kell.     

Jöhetnek a pénzügyi befektetők

A program nyertesei az elmúlt hónapokban intenzív szakmai tréningeken fejleszthették az ismereteiket, többek között olyan témákban, mint az újfajta üzleti gondolkodást segítő service design tervezési módszertan, vagy a growth hacking-ismeretek. Ez utóbbi marketingmegközelítésnek a lényege, hogy minimális pénzügyi beruházással a lehető legnagyobb növekedést érhesse el a cég. A három startup a program lezárultával nyithat az újabb befektetők felé, a felkészítő időszakban az ehhez szükséges tudást is megszerezhették.

Az Accelerate program második körének a mentorai ezúttal 110 jelentkező közül választották ki a három nyertes startupot. A csapatok egyenként mintegy 150 millió forint értékű támogatást, valamint 5-10 millió forint értékű befektetést kaptak a Telenortól, 5-10 százalékos részesedés fejében, míg a Microsoft Magyarország Bizspark felhőszolgáltatást, a Samsung pedig okostelefonokat adott a résztvevő csapatok tagjainak.

Mobilitás

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.