Az Anthropic Claude elnevezésű mesterséges intelligenciája iOS-en májusban debütált. Most pedig már az androidosok is telepíthetik a cég generatív algoritmusát.

Az iPhone-tulajdonosok után immár a világ másik, androidos fele is zsebre vághatja az Anthropic nagy nyelvi modellre épülő generatív modellcsaládját. Az app portfóliójában megtalálható a jelenlegi legerősebb verzió, a Claude 3.5 Sonnet is.

A Play Áruházba kerülés kapcsán kiadott közlemény kiemeli, hogy az alkalmazás ingyenes, ugyanakkor az Anthropic fizetős ügyfelei ugyanúgy hozzáférnek rajta a Pro és Team csomagok biztosította kibővített funkcionalitáshoz.

 

Példák a Claude által elvégezhető feladatokra (forrás: Anthropic)

 

Az app alkalmas multiplatformos használatra, azaz egy más rendszerben (például weben vagy iOS-es alkalmazásban) kezdett beszélgetést gond nélkül lehet az androidos okostelefonon folytatni, és fordítva. Claude többek között képek készítésére, összetett feladatok elvégzésére is használható, de akár valós idejű tolmácsként is alkalmazhatjuk.

Erős versenytárs

Bár kétségtelen, hogy a chatbotos őrületet az OpenAI indította el a ChatGPT 2022 végi megnyitásával, a cégek között kirobbant MI-verseny egyáltalán nem tűnik lefutottnak. A többek között az Amazon és a Google több milliárd dolláros támogatását is élvező Anthropic egyike a legnagyobb potenciállal bíró műhelyeknek. A mindössze 2021-ben alapított startup igyekszik a vállalati megoldások fejlesztésére kocentrálni, mivel a menedzsment szerint hosszú távú üzleti modellt csak professzionális MI-szolgáltatásokra lehet építeni. 

Az immár mindkét meghatározó mobilos ökoszisztémán elérhető Claude harmadik generációja számos benchmark tekintetében képes volt a versenytársaknál jobb eredményeket produkálni. A kiváló mutatók önmagukban azonban nem feltétlenül jelentik azt, hogy egy modell a gyakorlatban is képes hasznunkra lenni, mint ahogy ez már számtalanszor kiderült az elmúlt években.

(Illusztráció: Anthropic)

Cloud & big data

Már a rajtnál megmakkant Donald Trump kriptoüzlete

Korábban 300 millió dollárra számítottak a World Liberty Financial (WLFI) tokenek eladásából, első körben 12 millió jött össze belőle.
 
Hirdetés

ITSM a gyakorlatban

Három fájdalompont, amire az IT szolgáltatásmenedzsment gyors válaszokat adhat.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.