A Twitter új tulajdonosa, Elon Musk kedden jelentette be, hogy lemond a vállalat vezérigazgatói posztjáról, ha megfelelő embert talál maga helyett, de továbbra is irányítani fogja a közösségimédia-platform néhány kulcsfontosságú részlegét. Miután a világ akkori leggazdagabb embere októberben 44 milliárd dollárért felvásárolta a Twittert, a cég működésére leginkább a káosz volt jellemző, egyes nagybefektetők pedig már nyíltan megkérdőjelezték, hogy az elektromos járműveket gyártó Tesla és más vállalkozásai mellett képes lehet-e mindegyik üzletét az elvárható figyelemmel irányítani.
Musk egy vasárnap kiírt "felhasználói bizalmi szavazást" követően a Twitteren közölte, hogy távozik, amint találok valakit, aki "elég bolond hozzá, hogy elvállalja a munkát", ezt követően pedig a szoftver- és szerverrészleget irányítja majd személyesen. Maga a szavazás egy újabb viharos hetet zárt a közösségi alkalmazás életében, amely magában foglalta az adatvédelmi szabályzat újabb módosításait, illetve újságírók fiókjainak felfüggesztését és visszaállítását, ami világszerte komoly felháborodást váltott ki a hírszolgáltatók, az érdekképviseleti csoportok, sőt kormányzati szereplők részéről is.
Az biztos, hogy majd lesz valami
A Bloomberg beszámolója alapján a cég cash-flow-ja jövőre már értékelhető lesz a nemrég megkezdett költségcsökkentési intézkedések nyomán, de azt már a Tesla-fanatikusok közül is egyre többen tették szóvá, hogy a Twitter elvonja Musk figyelmét a járműgyártó irányításáról. Utóbb ő maga is elismerte, hogy "túl sok van a tányérján", így a bizalmi szavazást is érdemes egy olyan műsornak tekinteni, ami a legkisebb arcvesztéssel járó háttérbe vonuláshoz kellett. Vasárnap egyébként Musk is arról beszélt, hogy nincs még utódja, és egyelőre "senki olyan nem akarja azt az állást, aki tényleg életben tudná tartani a Twittert".
A helyzetet persze nem mindenki látja reménytelennek: a Reuters összeállítása alapján az Aliya Capital Partners, a Twitter-felvásárlás egyik legnagyobb befektetője például az hangoztatja, hogy a cég problémái ellenére négy-ötszörös megtérüléssel számol. Mindezt pedig azzal indokolják, hogy a Twittert ugyanaz irányítja, aki már felfuttatta a Teslát vagy a SpaceX űripari vállalatot is. Az elmúlt két hónap ehhez képest bővelkedett a drasztikus, kapkodó vagy kétségbeesettnek tűnő lépésekben, az elmúlt néhány nap pedig még a korábban tapasztalt fejetlenséghez képest is új szintet képviselt.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak