A parlament által tegnap este elfogadott válságadóra máris hivatalosan reagált az egyik érintett cég. A Vodafone Magyarország rövid közleményében hangsúlyozza, hogy megérti a kormányzati szándékot, de a kivetett adó szerintük veszélyezteti az ország versenyképességét és a mobilhálózatok fejlesztését.
A képviselők nagy többsége által elfogadott három új adó közül az egyik a távközlési cégekre ró extra terheket. Várható volt, hogy nagy örömmel nem fogadják mindezt az érintettek. A hazai mobilpiac egyik szereplője máris reagált.

Megértik, de nem szeretik „A Vodafone Magyarország megérti a kormányzat azon szándékát, hogy a költségvetés számára további forrásokat teremtsen elő, annak érdekében, hogy az Európai Unió és a nemzetközi pénzügyi intézmények által elvárt hiánycélt teljesíteni tudja. Ám a távközlési különadó veszélyezteti az ország versenyképessége szempontjából nagyon fontos harmadik és negyedik generációs mobilhálózatok fejlesztését” - mutatott rá Marchhart Pál, a Vodafone Magyarország szabályozási ügyekért felelős vezérigazgató-helyettese.

„A különadó ránk jóval nagyobb terheket ró, mint versenytársainkra. Minden eszközzel arra törekszünk, hogy ügyfeleink és dolgozóink ebből a lehető legkevesebbet érezzék meg. Tárgyalásokat kezdeményezünk a kormányzattal az extra adó miatt veszélybe került, a fogyasztók érdekeit és a magyar gazdaság versenyképességét is szolgáló további fejlesztések sorsát illetően” – tette hozzá a vezérigazgató-helyettes.

61 milliárd Mint ismeretes, Orbán Viktor miniszterelnök múlt szerdán jelentette be, hogy a kormány a bankadó mellett további válságadókat kíván bevezetni, amelyet a telekommunikációs, az energetikai szektor és a kereskedelmi áruházláncok fizetnek be a költségvetésbe. A távközlés szektor 2010-2012 között évi 61 milliárd forintot fizetne be. A távközlési különadóról is rendelkező jogszabálytervezetet pénteken nyújtották be egyéni képviselői indítványként, de különleges eljárásban már hétfőn elfogadta azt az Országgyűlés.

Leállhatnak a távközlési fejlesztések a különadó miatt
Magyarország fejlődik a szélessáv terén, de nem eléggé
Nyitrai Zsolt: őszre eldől a Nemzeti Digitális Közmű sorsa

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.