A magyar alapítású tőzsdei céget a Francisco Partners és az Evergreen Coast Capital konzorciuma szerezte meg.

Megközelítőleg 4,3 milliárd dollárt fizetett két magántőke-társaság a magyar alapítású LogMeIn-ért, jelentette be tegnap egy a befektetőit tájékoztató közleményben a vállalat.

A Francisco Partners és az Evergreen Coast Capital leányvállalataiból összeálló konzorcium részvényenként 86,05 dollárt fizet a cégért. A felvásárlásról a tárgyalásokat már szeptemberben bejelentették, a bejelentés előtti árfolyamhoz képest a vevők 25 százalékos felárat fizetnek a részvényekért. A LogMeIn igazgatótanácsa már jóváhagyta az ügyletet, és azt javasolja a részvényeseknek, hogy szavazzanak a felvásárlás mellett – írja a vállalat közleménye.

A LogMeIn elnök-vezérigazgatója, Bill Wagner szerint az új tulajdonosok belépése a hosszú távon fenntartható növekedés eléréséhez szükséges operatív előnyöket biztosít a vállalatnak.

Másfél hónapig még lehet licitálni a cégre

A felvásárlást a szükséges jóváhagyások megszerzése után, 2020 közepéig szeretnék lezárni a felek. Emellett a megállapodás 45 napos ún. go-shop időszakot is hagy a LogMeIn-nek, azaz a vállalat ez alatt az idő alatt alternatív befektetési ajánlatokat is kereshet.

A bejelentés után a vállalat papírjai pár százalékot erősödtek a Nasdaqon. Az elmúlt egy évben a vállalat árfolyama hektikusan alakult. Februárban például voltak napok, amikor 96 dollár közelében is járt a papír, majd szeptemberre 66 dollár alá ment. A részvények november közepén kezdtek ismét erősödni, jelenleg 86 dollár körül folyik a kereskedés.

A magyar alapítású vállalat 2009-ben ment tőzsdére. A 2010-es években az organikus növekedést felvásárlásokkal is erősítették, főleg az utóbbi néhány évben. Az első jelentősebb akciójuk a LastPass jelszókezelőt megszerzése volt 2015-ben, melyért 125 millió dollárt fizettek. Alig háromnegyed évvel később szintet lépett a cég: 1,8 milliárdot adott a Citrix távelérés- és távkonferencia-üzletágáért. Ebben a LogMeIn számára a legnagyobb érték a GoTo kis- és középvállalkozások számára fejlesztett kollaborációs kommunikációs megoldásai jelentették. A felvásárlással ráadásul a bevételét és az ügyfélbázisát is nagymértékben tudta növelni, éves bevételei a GoTo üzlettel 1 milliárd dollár fölé mentek.

A GoTo után egy kisebb izraeli startup következett: a Nanorep chatbotfejlesztő cégért, illetve annak technológiáiért mindössze 45 milliót fizettek. 2018-ban pedig a unified communications piacán erősített a Jive Communications felvásárlásával. A felvásárlások mellett volt portfóliótisztítás is, eladták a Google-nek a Xively IoT-platformot és az azt fejlesztő magyar csapatot.

 
LogMeIn nettó bevételei, 2018-2019
Infogram


A LogMeIn legnagyobb előnye, hogy a B2B szegmensben érdekelt felhős cégként teljesítménye kiegyenlített, negyedéves bevételei látványos növekedés nélkül, enyhén emelkednek. A legutóbbi lezárt negyedévben a teljes bevétel 317 millió dollár, a működési eredmény 236 millió dollár, míg a nettó profit 5,1 millió dollár volt.

Cloud & big data

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.