A lényeg azonban a csapat által fejlesztett Xively nevű IoT-platform, melyért 50 millió dollárt fizet a keresőóriás.

Rövid blogbejegyzésben tette közzé a Google, hogy megveszi a LogMeIn IoT-platformját, a Xivelyt. A platformmal együtt az azon dolgozó budapesti fejlesztőrészleg is a Google fennhatósága alá került. A vételár 50 millió dollár.

Az Xovely platformot a Google Cloud IoT Core-ba integrálják majd. A felvásárlással is erősíteni akarnak az IoT-piacon, felkészülni a piac robbanására. A piackutatók előrejelzései szerint ugyanis 2020-ban már kb. 20 milliárd IoT-eszköz kapcsolódik az internetre.

A LogMeIn saját területeire koncentrál

Azt már a LogMeIn közleménye írja, hogy a 2014-ben 12 millió dollárért megvásárolt részleg eladásával a magyar gyökerű vállalat ki is lép az IoT-platformok piacáról. Ezt a LogMeIn azzal indokolta, hogy a kulcsfontosságú üzletágaira (ügyfélkapcsolati megoldások, azonosságmenedzsment, kollaboráció) szeretne koncentrálni.

Az elmúlt években a magyar gyökerű vállalatnak több felvásárlása is volt ezen a téren, köztük a legnagyobb két éve, amikor a Citrix GoTo üzletágának megszerzésével nagyságrendet is lépett. A legutóbbi pedig, mint arra a TechCrunch is felhívja a figyelmet, a Xively eladásával szinte egy időben történt: 360 millió dollárért szerezte meg a Jive Communicationst, amellyel a vállalati unified communications piacon akarja erősíteni a pozícióit.

A LogMeIn Xively-részege a Google IoT-s csapatába olvad, de marad Magyarországon, így ők alkotják a Google első magyarországi fejlesztőközpontját is.

Piaci hírek

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.