A távoli munkavégzéshez szükséges eszközökre specializáló Poly felvásárlása összesen nagyjából 3,3 milliárd dollárjába kerül az amerikai nagyvállalatnak.

A HP a hét elején jelentette be, hogy 1,7 milliárd dolláros vételárért felvásárolja a video- és audioeszközökre specializálódott Polyt. Az ügylet teljes költsége azonban ennek közel a duplája, mivel a vevő átvállalja a Poly tetemes adósságállományát is. Mindennel együtt így a tranzakció értéke eléri a 3,3 milliárd dollár, adóssággal együtt.

A tervek szerint még idén lezárható akvizícióval a HP egyértelműen a hibrid munkavégzés területén igyekszik minél szélesebb portfóliót felvonultatni. Ennek a folyamatnak képezte a részét a távmunkát szoftveres megoldásokkal támogató Teradicit tavaly nyári bekebelezése is.

Az eredetileg Polycom néven még 1990-ben alapított vállalkozást 2019-ben vásárolta fel a fejhallgatókat gyártó Plantronics. Ebből a frigyből született a két szervezet egyesüléséből a Poly. A vállalat megoldásai között irodai és otthoni munkához, kapcsolattartáshoz szükséges termékeket találunk. A spektrum a tárgyalótermi hangszóróktól és kamerákon át a fejhallgatókon és kijelzőkön keresztül az ezeket a hardvereket támogató programokig terjed. 

Az akvizíciót bejelentő sajtóközlemény szerint, hogy a két vállalat együttesen "az eszközök, szoftverek és digitális szolgáltatások teljes ökoszisztémáját" fogja nyújtani, amelyek a munkavállalói élmény fokozását, a munkahelyi termelékenység növelését és a hibrid munkakörnyezetek javítását célozzák.

A hibrid lett a menő

Márpedig utóbbi biztosan fókuszban marad a koronavírus-járvány lecsengését követően is. A régi felállást, a 9-től 5-ig az irodában töltött munkanapokat ugyanis egyre több munkavállaló utasítja el, a tehetséges dolgozókért versenyző cégek többsége hajlandó igazodni a megváltozott közhangulathoz.

Mobilitás

Sztrájkba kezdenek a videójátékok szinkronszínészei az MI miatt

A hollywoodi színészek és a játékkészítő stúdiók képviselői közel álltak a megállapodáshoz, ám a generatív algoritmusok jelentette problémákat egyelőre nem sikerült megnyugtatóan rendezni.
 
Általános jelenség a hazai nagyvállalatok körében, hogy a szükségesnél jelentősen többet költenek nyilvánosfelhő-szolgáltatásokra. Utánajártunk, mi a pontos helyzet, és mit lehet tenni a költségek optimalizálásáért.

a melléklet támogatója a 4iG Nyrt.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.