Németországba terveznek beruházásokat uniós támogatással, a fejlesztési központok mellett 2026-ig a drezdai gyártóüzemüket is jelentősen bővítenék.

A Bosch szerdán jelentette be, hogy 2026-ig összesen 3 milliárd eurót fektet a csipgyártásba, beleértve két új fejlesztési központ megnyitását és egy drezdai ostyagyártó üzem bővítését is. Ezen belül 170 millió eurót fordítanának az új reutlingeni és drezdai fejlesztési központokra, és 250 millió euróért 3600 négyzetméternyi tisztatérrel bővítenék a 2021 júniusában megnyílt, akkor 1 milliárd eurós beruházás keretei között létrehozott drezdai telephelyet is. A vállalat igazgatóságának elnöke a vonatkozó közleményben a mikroelektronikát nevezte a jövőbeni sikerek zálogának, amelynek a Bosch minden üzleti területén meghatározó jelentősége van.

A Reuters beszámolójából kiderül, hogy a világ legnagyobb autóipari beszállítója a fejlesztések kapcsán európai uniós támogatásra pályázott, amelyet az Európai Bizottság az uniós közérdeket képviselő jelentős projektek (IPCEI) keretei között biztosít az európai félvezetőipari fejlesztésekre. Az EB előirányzata szerint az Unió részesedését a jelenlegi 8-10 százalékról 2030-ig 20 százalékosra kellene feltornászni a nemzetközi félvezetőpiacon. Stefan Hartung szerint Európának ki kell aknáznia saját erősségeit a félvezetőiparban, hogy maga állíthassa elő a saját iparának speciális igényeit kiszolgáló csipeket, "nem csak a nanoskála alsó végén".

A vállalat a fejlesztések révén biztosítaná piacvezető pozícióját a mikroelektromechanikai rendszerek (MEMS) technológiai területén, amelyhez a 2026-ban beinduló új üzem a tömegtermelésen keresztül biztosítana további lehetőségeket. A közlemény értelmében a reutlingeni félvezetőipari központot szisztematikusan bővítik: mától 2025-ig mintegy 400 millió eurót fektetnek a gyártási kapacitás bővítésébe és a meglévő gyárterületek új tisztaterekké való átalakításába. Ez utóbbiak területe összességében több mint 44 ezer négyzetméterre növekszik majd 2025 végéig a jelenlegi körülbelül 35 ezer négyzetméterről. A Bosch egyébként a malajziai Penangban is épít egy új félvezető-tesztközpontot, amit 2023-tól használnának a csipek és szenzorok tesztelésére.

Piaci hírek

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.