Három fejlesztésen is dolgozik az NN Biztosító év elején beindított inkubátor programja. Az első, egy mobil diabétesz-napló a Vodafone-nal közösen készült.

A cukorbetegség Európa lakosságának egyre nagyobb részét érinti. A magyarok 8,1 százaléka tartozik ebbe a körbe, ami közel 2 százalékponttal magasabb az uniós átlagnál. Rajtunk kívül a franciák, a portugálok, a görögök, a törökök, és a máltai tartoznak még a leginkább érintettek kategóriájába.  Szakértők szerint nálunk még további 8 százalék jutott már el a cukorbetegség előszobájába, inzulinrezisztenciája révén.

Aki tesz érte, ne kelljen magasabb biztosítási díjat fizetnie

Itthon a cukorbetegek többsége még papíron jegyzi vércukorszint-méréseinek az eredményét, ami meglehetősen időrabló és nehézkes a kiértékelése. Ezen kíván segíteni az a prototípus és tesztfázisban lévő mobilapplikáció, amelynek részleteiről ma számoltak be a sajtónak.

Az alkalmazás az NN Biztosító idén februárban indult inkubátor programjának, a Sparklabnek az első olyan fejlesztése, amelybe fejlesztő partnerként bekapcsolódott a Vodafone is. A közös munka eredménye egy olyan mobil alkalmazás, amely bluetoothon keresztül csatlakozik a vezeték nélküli kapcsolattal rendelkező vércukormérő eszközökhöz.  

Aaz NN Biztosító elnök-vezérigazgatója, Sztanó Imre szerint a most kifejlesztett megoldással az érintettek már felhasználóbarát módon rendszerezhetik a mérések eredményeiket. A társaság jövőbeni célja, hogy mindazok, akik rendszeresen használják az alkalmazást (és megfelelően karbantartják az állapotukat), ne fizessenek magasabb biztosítási díjakat, mint a nem cukorbeteg ügyfelek. A minden mobil operációs rendszerre elkészülő app fejlesztése egyébként nem itt áll majd meg, mivel már azon is dolgoznak, hogy a alkalmazás a későbbiekben kiegészülhessen a beteg szénhidrátfogyasztását, inzulinadagolását, sportolását, mozgásmennyiségét is figyelő megoldásokkal, akár cloud alapú változatban is

Előtérben az életminőséget javító innovációk

Az inkubátorprogram az NN holland anyavállalatánál született meg, a leányvállalatok között viszont elsőként a magyar biztosító vitte tovább. A programmal a cég azt kívánja bizonyítani, hogy nyitottak az életminőséget javító innovációkra, bárhonnan is jöjjenek. Az ötletgazda lehet egy startup, de lehet cégen belüli, vagy – mint a diabétesz-napló esetében – nagyvállalati együttműködés is. A startupokra külön odafigyelnek, az induló vállalkozások a három hónapos professzionális mentorálás mellett 5 ezer euró támogatást is kapnak az NN-től.

A hazai Sparklab csapatának a tagjai az elmúlt hónapokban országjárást tartottak, hogy felkutassák a legjobb ötleteket, amelyekből több mint százat is találtak. A másik két dobogósról szólva Südi István, a Sparklab vezetője bemutatott egy szintén startupos fejlesztést. A Sparklab által felkarolt induló vállalkozás csapata azon dolgozik, hogy lehetne segíteni azoknak a nőknek, akiknek a szülések után szétnyílt a hasizmuk. Tapasztalatok szerint a probléma az egy gyerekes anyák felét sújtja, és minden további szüléssel 50 százalékkal nagyobb a valószínűsége a kialakulásának.

Ebben is egy mobil alkalmazás segíthet az érintetteknek: a fejlesztő csapat másfél évtized rehabilitációs tapasztalatait építette bele a Potzak App nevű mobil alkalmazásba. Az appon keresztül videók és instrukciók formájában szerezheti meg a szülő nők a felépüléshez szükséges tudást és gyakorlatokat.

A biztosítón belülről indult harmadik kezdeményezés célja az ügyfélszolgálatot segítő chatbot alkalmazás fejlesztése. Az app segítségével az ügyfelek azonnal választ kaphatnak a leggyakrabban előforduló 10 kérdésre, amely jelenleg az ügyfélszolgálat idejének a 60 százalékát érinti.  

Konzumer tech

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.