Miközben a német vállalat alig egy hete zárta le az Altair 10,6 milliárd dolláros felvásárlását, tegnap már a kutatásfejlesztést támogató programokat kínáló Dotmatics 5,1 milliárd dolláros akvizíciójáról adott ki közleményt.

A Siemens AG szerdai tájékoztatása szerint megállapodás született a bostoni székhelyű Dotmatics felvásárlásáról. Az 5,1 milliárd dollár értékű akvizíció célja a német nagyvállalat élettudományi portfóliójának megerősítése.

Az eddig az Insights Partners magántőke társaság tulajdonában lévő Dotmatics a kutatásfejlesztést támogató adatkezelő platformot fejleszt, amely többek között a mesterséges intelligenciára támaszkodó gyógyszerfejlesztést tudja hatékonyabbá tenni. A 2005-ben alapított cég termékeit több mint 14 ezer ügyfél használja világszerte, amivel több mint 2 millió tudós munkáját támogatják. A 800 fős vállalat a 2025-ös pénzügyi évben a várakozások szerint 300 millió dolláros forgalmat bonyolít majd.

A Siemens részéről a Dotmastics portfólióját szeretnék ötvözni a németek Digital Twin technológiájával és MI-alapú megoldásaival, ami a tervek szerint stabil alapot ad az élettudományi piacon történő terjeszkedésre. A felvásárlástól jelentős bevételi szinergiákra számítanak: mindez középtávon éves szinten 100 millió dollár körüli összeget tehet ki, ám később ez akár 500 millió dollár fölé is hízhat.

A tranzakció lezárása a 2026-os pénzügyi év első felében várható, a szokásos eljárások és a vonatkozó hatósági jóváhagyások függvényében.

Egyiket a másik után fogyasztják

A hír kapcsán érdemes megemlíteni, hogy a német óriásnál valóságos felvásárlási lázban égnek, hiszen alig egy hete zárult le a vállalat történetének második legnagyobb akvizíciója. Mint ahogy arról a Bitport is beszámolt, a Siemens tavaly ősszel 10,6 milliárd dollárt költött Amerikában a mérnöki szoftvereket fejlesztő Altair Engineering megvásárlására.

A Siemens elnök-vezérigazgatója, Roland Busch a vállalat eddigi fejlődéséből logikusan következő lépésnek nevezte a felvásárlást. Mint mondta, a Siemens az elmúlt tizenöt évben folyamatosan építette vezető szerepért az ipari szoftverek piacán. Busch szerint az Altair szimulációs, nagy teljesítményű számítástechnikai, adattudományi és MI-képességeinek és a Siemens Xceleratornak az egyesítésével a világ legteljesebb MI-alapú tervezési és szimulációs portfólióját tudják majd kínálni.

A nagy falat legyűrésének azonban ára volt. Ahogy az várható volt, a vételárat részben más területeken történő visszavonulással teremtették elő: konkrétan 1,5 milliárd dollárnyi részvényt értékesítettek február közepén a Siemens Healthineersben meglévő részesedés terhére. Az orvosi technológiákat, pl. képalkotó diagnosztikai eszközöket fejlesztő-gyártó cég még 2017-ben vált önállóvá, de 75 százaléka továbbra is Siemens-tulajdonban maradt.

Piaci hírek

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.