A német vállalat a mérnöki szoftvereket gyártó Altair Engineeringért adott ennyi dollárt.

Szimulációs szoftvereket gyártó céget vásárolt a Siemens. A mérnöki szoftverekben utazó Altair Engineering 10,6 milliárd dollárt ért meg a német nagyvállalatnak. Ez 19 százalékos felárat jelent az Altair bejelentés előtti piaci értékéhez képest. Az Altair adatelemzési technológiáit és szolgáltatásait több ágazatban, köztük a gyártóiparban és az energetikai szektorban is használják.

Elemzők szerint ezzel egy időre le is zárul a mérnöki szoftverek piacának konszolidációja, miután az év elején a Synopsys felvásárolta az Ansys tervezőautomatizálási céget 35 milliárd dollárért.

A Siemens elnök-vezérigazgatója, Roland Busch a vállalat eddigi fejlődéséből logikusan következő lépésnek nevezte a felvásárlást a megállapodásról kiadott közleményben. Mint mondta, a Siemens az elmúlt tizenöt évben folyamatosan építette vezető szerepért az ipari szoftverek piacán. Busch szerint az Altair szimulációs, nagy teljesítményű számítástechnikai, adattudományi és MI-képességeinek és a Siemens Xceleratornak az egyesítésével a világ legteljesebb MI-alapú tervezési és szimulációs portfólióját tudják majd kínálni.

A felvásárlásnak ára is lesz

A német vállalat a felvásárlás finanszírozásával kapcsolatban annyit közölt, hogy akár tőzsdei vállalatokban lévő részesedését is értékesíti, hogy előteremtse a vételárat. Elemzők már el is kezdték a találgatást, hogy mely cégeket áldozná be: az egyik jelöltjük az orvosi technológiákat, pl. képalkotó diagnosztikai eszközöket fejlesztő-gyártó Siemens Healthineers. A világszerte mintegy 60 ezer embert foglalkoztató cég 2017-ben önállósult, de 75 százaléka továbbra is Siemens-tulajdon.

Ez a megoldás nem lenne idegen a német cégtől. Az utóbbi egy évtizedben a szerkezetátalakítás jegyében több üzletágától is megvált: eladta például háztartási gépekkel foglalkozó vegyesvállalatában lévő 50 százalékos részesedését, és a Siemens Energyben is csökkentette a részesedését.

Az ügylet a szokásos hatósági jóváhagyások megszerzése után, 2025-ben zárulhat le. A Siemens szerint az Altair megszerzése 8 százalékkal növeli digitális üzleti bevételeit (ez a 2023-as évet alapul véve kb. 600 millió euró). A vevő jelentős bevételi szinergiákat is vár. A két cég portfóliója jól kiegészíti egymást, ezáltal jó lehetőséget ad a keresztértékesítésre.

Piaci hírek

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.