Szimulációs szoftvereket gyártó céget vásárolt a Siemens. A mérnöki szoftverekben utazó Altair Engineering 10,6 milliárd dollárt ért meg a német nagyvállalatnak. Ez 19 százalékos felárat jelent az Altair bejelentés előtti piaci értékéhez képest. Az Altair adatelemzési technológiáit és szolgáltatásait több ágazatban, köztük a gyártóiparban és az energetikai szektorban is használják.
Elemzők szerint ezzel egy időre le is zárul a mérnöki szoftverek piacának konszolidációja, miután az év elején a Synopsys felvásárolta az Ansys tervezőautomatizálási céget 35 milliárd dollárért.
A Siemens elnök-vezérigazgatója, Roland Busch a vállalat eddigi fejlődéséből logikusan következő lépésnek nevezte a felvásárlást a megállapodásról kiadott közleményben. Mint mondta, a Siemens az elmúlt tizenöt évben folyamatosan építette vezető szerepért az ipari szoftverek piacán. Busch szerint az Altair szimulációs, nagy teljesítményű számítástechnikai, adattudományi és MI-képességeinek és a Siemens Xceleratornak az egyesítésével a világ legteljesebb MI-alapú tervezési és szimulációs portfólióját tudják majd kínálni.
A felvásárlásnak ára is lesz
A német vállalat a felvásárlás finanszírozásával kapcsolatban annyit közölt, hogy akár tőzsdei vállalatokban lévő részesedését is értékesíti, hogy előteremtse a vételárat. Elemzők már el is kezdték a találgatást, hogy mely cégeket áldozná be: az egyik jelöltjük az orvosi technológiákat, pl. képalkotó diagnosztikai eszközöket fejlesztő-gyártó Siemens Healthineers. A világszerte mintegy 60 ezer embert foglalkoztató cég 2017-ben önállósult, de 75 százaléka továbbra is Siemens-tulajdon.
Ez a megoldás nem lenne idegen a német cégtől. Az utóbbi egy évtizedben a szerkezetátalakítás jegyében több üzletágától is megvált: eladta például háztartási gépekkel foglalkozó vegyesvállalatában lévő 50 százalékos részesedését, és a Siemens Energyben is csökkentette a részesedését.
Az ügylet a szokásos hatósági jóváhagyások megszerzése után, 2025-ben zárulhat le. A Siemens szerint az Altair megszerzése 8 százalékkal növeli digitális üzleti bevételeit (ez a 2023-as évet alapul véve kb. 600 millió euró). A vevő jelentős bevételi szinergiákat is vár. A két cég portfóliója jól kiegészíti egymást, ezáltal jó lehetőséget ad a keresztértékesítésre.
Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében
"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.
Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni
A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak