Nem kell tovább várnia az angolul beszélőknek a keresőóriás mesterséges intelligencián alapuló csevegőrobotjára – a Google I/O fejlesztői konferencián elhangzottak szerint két hónapnyi intenzív teszt után nincsen többé várólista. Azaz az internetezők már szabadon hozzáférhetnek a Microsoft Bing MI-jének térhódítását látva rohamtempóban piackészre hozott Bardot. Míg a két bejelentés között nagyjából három hónap telt el, ezúttal sokkal gyorsabban reagált a Google: alig egy héttel azután, hogy a redmondiak úgy döntöttek, megszüntetik a várólistát.
Az imént említett angolon kívül japán és koreai csevegőképességekkel is felruházták a Bardot, mely része az összesen 40, az összes főbb nyelvet magába foglaló tervezett bővítésnek. Tulajdonképpen már akár most is támogathatná a több mint háromtucat emberi kommunikációs formát, de a Google továbbra is tartja magát a „Don’t be evil” jelmondathoz. A visszafogott nyelvi bővítést ugyanis a mesterséges intelligencia jóságának magasan tartásával indokolta a vállalat – az angolon, japánon és koreain kívüli nyelveken vélhetően még nem teljesít az elvártnak megfelelően a Google MI-je.
A Bard könnyebb használatát segíti, hogy már rendelkezik a csevegés adatainak Google Docs szövegszerkesztőbe és Google Sheets táblázatkezelőbe való exportálásának képességével. Megbízhatóságát pedig egy, bemutatkozás előtt álló fejlesztéssel igyekszik fokozni a keresőgigász: hamarosan – az ígéretek szerint már jövő héten - precízebben hivatkozza le azokat a forrásokat, ahonnan válaszához begyűjtötte az adatokat.
Nem a korlátokban látja a mesterséges intelligencia jövőjét a vállalat. A Google ugyanis szintén az előttünk álló hetekben-hónapokban fogja a fejlesztők számára elérhetővé tenni azt az interfészt, amin keresztül akár Google áltla fejlesztett, akár külső appokkal összeházasítható lesz az MI. Az első ezek közül már meg is jelent: az Adobe Firefly kiaknázza a OpenAI Dall-E szolgáltatásában rejlő lehetőségeket (lásd a nyitóképünket).
Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében
"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.
Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni
A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak