A cloudos biztonsági termékeket kínáló cég egy 12,3 milliárd dollárra taksált üzlettel kerül a Thoma Bravo egyre bővülő portfóliójába.

Alig egy évvel ezelőtt írtunk arról, hogy az informatikai szektorra koncentráló Thoma Bravo magántőke társaság a Sophos 3,9 milliárd dolláros felvásárlásával immár a 35. techcéget tudhatja magáénak. A befektetői étvágyat láthatóan a koronavírus sem vetette vissza. Sőt!

Történelmi kivonulás

Hétfőn ugyanis a Thoma Bravo bejelentette, hogy szándékai szerint még az idei harmadik negyedévben véglegesítené azt az ügyletet, amelynek keretében a kiberbiztonsági területen érdekelt Proofpoint a tulajdonába kerül. A 12,3 milliárd dolláros szinten mozgó felvásárlással párhuzamosan a jelenleg nyilvános társaságként üzemelő Proofpoint papírjait kivonják a tőzsdéről. Amennyiben hivatalossá válik a tranzakció, úgy ez lesz a biztonsági szektor valaha volt legnagyobb akvizíciója. (Ezt a címet eddig a McAfee-felvásárlás tartotta. Utóbbit még 11 éve közel 7,7 milliárd dollárért kebelezte be az Intel. Érdekesség, hogy a McAfee azóta részben szintén a Thoma Bravóhoz került.) A Proofpoint megvételét egyébként a szélesebb informatikai területet nézve is az egyik legjelentősebb üzletként lehet majd emlegetni.

A most felvásárolt Proofpointot a Netscape egykori technológiai igazgatója, Eric Hahn alapította 2002-ben. Kezdetben az elektronikus levelezés védelmére specializálódott a vállalkozás. Üzleti felhasználóknak kínáltak vírusokat, spameket kiszűrő termékeket. A kaliforniai startup aztán fokozatosan bővítette portfólióját, és egyre inkább a cloud alapú megoldások felé tolódott el a fókusz.

A cég 2012-ben tőzsdére lépett, ahol a részvényeket kezdetben 13 dolláros szinten adták-vették. A vállalat utóbbi időben mutatott teljesítményét jól jelzi, hogy idén az árfolyam történelmi csúcsot döntve elérte a 140 dollárt is, ami a Proofpoint értékét bőven 7 milliárd dollár fölé helyezte. Ez a rekord azonban nem szegte kedvét a kérőnek. A Thoma Bravo az ügylet keretében 34 százalékos prémiumot fizet az utolsó kereskedési napon elért árszinthez képest. A mostani tulajdonosok pedig részvényenként 176 dollárral gazdagodhatnak.

Mindent IS megvesznek

Ahogy a bevezetőben említettük, a Thoma Bravo esetében egyáltalán nem rendkívüli dolog, hogy egy technológiai vállalatot egy kövér pénzeszsákot lengetve húznak ki a tőzsdéről. A tavalyi 3,9 milliárdos Sophos-üzletet megelőzően például a Barracuda is így került a befektetési csoport birtokába potom 1,6 milliárd dollárért.

Biztonság

CIO Hungary 2025: aki felkészül, az győz?

Beszámolónk második része a 16. CIO Hungary konferencia első napjáról, benne az elmaradhatatlan biztonsági panellel, amit természetesen már a mesterséges intelligencia is tematizált.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.