Lezárult a Sophos felvásárlása. A brit kiberbiztonsági vállalatért tavaly ajánlott 3,9 milliárd dollárt a technológiai szektorra koncentráló Thoma Bravo magántőke társaság. Így a társaság technológiai portfóliója már 35 céget, azon belül 11 biztonsági céget tartalmaz.
A felvásárlás lezárultával egy időben a Sophos részvényeit kivezették a londoni tőzsdéről.
Jól jártak a részvényesek
A befektetési társaság minden Sophos részvényért 7,4 dollárt fizetett, ami jelentős, 168 százalékos prémiumot jelent a tavalyi bejelentés előtti árhoz képest. Nem véletlen, hogy a részvényesek decemberben könnyen rábólintottak az ügyletre.
A Sopohos vezetője, Kris Hagerman szerint azzal, hogy a cég a Thoma Bravo portfóliójába került, új növekedési lehetőségekhez jut, és a fejlesztések is felgyorsulhatnak. Ugyanakkor érdekes kérdés lesz, hogy a biztonsági portfólió hogyan fog együttesen teljesíteni. Ebben ugyanis olyan cégek is vannak, mint a Sophos közvetlen versenytársának is tekinthető McAffe. Emellett ott van többek között a Barracuda, a tavaly januárban 950 millió dollárért megszerzett Veracode, a DDoS támadások elleni védelmet kínáló Imperva (2,1 milliárd dollár), valamint a ConnectWise szoftvercég (1,5 milliárd).
A Sophos egyébként mindössze 5 évig volt a tőzsdén. 1985-ös alapítása után húsz évig magántársaságként működött, és ez idő alatt mintegy 500 millió dollár befektetést gyűjtött be, mielőtt 2015-ben a londoni tőzsdére lépett. Versenyképességén és növekedési tempóján felvásárlásokkal is igyekezett javítani. Még a tőzsdére lépés előtt szerezte meg a Cyberoam UTM-gyártót, de mellette több kisebb-nagyobb céget bezsákolt (Dialogs, Invincea stb.). A felvásárlásainak van magyar vonatkozása is: a magyar VirusBuster cég egy része 2012-ben került a tulajdonába, miután az a megszűnés szélére került.
Jelenleg a cégnek mintegy 3500 alkalmazottja van, és több mint 53 ezer viszonteladóval és távoli szolgáltatást nyújtó partnerrel dolgozik. Elsősorban a kkv szektornak kínál biztonsági megoldásokat.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak