Lezárult a Sophos felvásárlása. A Thoma Bravo 3,9 milliárd dollárt fizetett érte, és a londoni tőzsdéről is kivezették a brit biztonsági céget.

Lezárult a Sophos felvásárlása. A brit kiberbiztonsági vállalatért tavaly ajánlott 3,9 milliárd dollárt a technológiai szektorra koncentráló Thoma Bravo magántőke társaság. Így a társaság technológiai portfóliója már 35 céget, azon belül 11 biztonsági céget tartalmaz.

A felvásárlás lezárultával egy időben a Sophos részvényeit kivezették a londoni tőzsdéről.

Jól jártak a részvényesek

A befektetési társaság minden Sophos részvényért 7,4 dollárt fizetett, ami jelentős, 168 százalékos prémiumot jelent a tavalyi bejelentés előtti árhoz képest. Nem véletlen, hogy a részvényesek decemberben könnyen rábólintottak az ügyletre.

A Sopohos vezetője, Kris Hagerman szerint azzal, hogy a cég a Thoma Bravo portfóliójába került, új növekedési lehetőségekhez jut, és a fejlesztések is felgyorsulhatnak. Ugyanakkor érdekes kérdés lesz, hogy a biztonsági portfólió hogyan fog együttesen teljesíteni. Ebben ugyanis olyan cégek is vannak, mint a Sophos közvetlen versenytársának is tekinthető McAffe. Emellett ott van többek között a Barracuda, a tavaly januárban 950 millió dollárért megszerzett Veracode, a DDoS támadások elleni védelmet kínáló Imperva (2,1 milliárd dollár), valamint a ConnectWise szoftvercég (1,5 milliárd).

A Sophos egyébként mindössze 5 évig volt a tőzsdén. 1985-ös alapítása után húsz évig magántársaságként működött, és ez idő alatt mintegy 500 millió dollár befektetést gyűjtött be, mielőtt 2015-ben a londoni tőzsdére lépett. Versenyképességén és növekedési tempóján felvásárlásokkal is igyekezett javítani. Még a tőzsdére lépés előtt szerezte meg a Cyberoam UTM-gyártót, de mellette több kisebb-nagyobb céget bezsákolt (Dialogs, Invincea stb.). A felvásárlásainak van magyar vonatkozása is: a magyar VirusBuster cég egy része 2012-ben került a tulajdonába, miután az a megszűnés szélére került.

Jelenleg a cégnek mintegy 3500 alkalmazottja van, és több mint 53 ezer viszonteladóval és távoli szolgáltatást nyújtó partnerrel dolgozik. Elsősorban a kkv szektornak kínál biztonsági megoldásokat.

Biztonság

CES 2025: indul a világ legnagyobb MI-vezérelte kütyübazárja?

Hivatalosan kedden nyitja kapuit a világ első számú konzumer elektronikai kiállítása Las Vegasban, de a lapok a Bloombergtől a TechCrunch-on át a Quartzig már mintha összegzéseket közölnének: CES = MI-esített kütyübazár.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.