A Sophos felvásárlással erősít a hálózatbiztonsági eszközök piacán. A Cyberoam az utóbbi néhány év harmadik jelentős beszerzése.

Felvásárolja a Sophos az UTM (Unified Threat Managemen) eszközeiről ismert Cyberoamot. 2011 májusában már vásárolt egy UTM-gyártót, akkor a Karlsruhéban és az amerikai Wilmingtonban is székhellyel rendelkező, évi 56 millió dolláros forgalmat bonyolító Astarót szerezte meg. A felvásárolt cég, amely akkorra az UTM-gyártók élvonalába küzdötte fel magát, különösen az EMEA régióban rendelkezett erős pozíciókkal.

2012-ben következett a mobilmenedzsment technológiák fejlesztésével foglalkozó Dialogs. A német céggel olyan ügyfelekhez jutott a Sophos, mint BMW AG, a Daimler AG, a Siemens AG és a ThyssenKrupp.

Most ismét a hálózatbiztonság következett. A Cyberoam felvásárlását többek között a megszerezhető értékes technológiák és erőforrások motiválták.

A Cyberoamot 1999-ben alapították Indiában. Kezdetben a hazai piacra dolgozott, de meglehetősen nagy léptekkel haladt mind a fejlesztéseket, mind a kereskedelmet illetően. Hamarosan megkezdte a terjeszkedését a Közel-Keleten, Afrikában, Európában, és most már a világ számos pontján jelen van. Több mint 65 ezer ügyféle van, foglalkoztatottjainak száma pedig meghaladja az 550-et. Emellett jól működő kereskedelmi csatornákat épített ki, így azámos partnere van világszerte. Ezek nyilván mindez vonzóvá tették a Sophos menedzsmentje szemében.

A cég Magyarországon is jelen van, mint arról korábban a Bitport is hírt adott, UTM eszközeit 2012. óta a Sicontact képviseli a hazai piacon.

Újabb bővítés a portfólióban

A Sophos közleményében azzal indokolja az akvizíciót, hogy kibővítheti az eddigi technológiai kínálatát, másrészt felgyorsíthatja a (hosszú távú) ütemtervében szereplő fejlesztéseket. Ebből a szempontból könnyebbséget is jelent, hogy a két cég által alkalmazott architektúrák a fontosabb vonásaikat tekintve azonos alapokon nyugszanak. Például mindkét vállalat Intel-alapú megközelítésben gondolkodik az UTM appliance-ek esetében. A Cyberoam felvásárlása elsősorban az UTM, a következő generációs tűzfalak, illetve egyes vezeték nélküli védelmi megoldások esetében ad majd kézzelfogható előnyöket a Sophosnak.

A felvásárlás további részleteit egyelőre egyik vállalat sem kívánta elárulni. Így az sem derült ki, hogy a Sophos mennyiért jutott hozzá a Cyberoamhoz, és milyen pénzügyi, üzleti feltételek mellett sikerült a megállapodást megkötni. Kris Hagerman, a Sophos elnök-vezérigazgatója annyit közölt, hogy a 2014-es ütemtervekben nem lesznek még jelentős változások egyik cég termékeit illetően sem.

A felvásárlás nem érinti a magyar piacot. A Cyberoam hazai képviseletét változatlan termékportfolióval és feltételekkel továbbra is a Sicontact biztosítja.

(A cikk a Biztonságportálon megjelent írás szerkesztett változata.)

Biztonság

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.