Májusban állapodott meg a Sicontact Kft. az indai Elitcore Technologies céggel a Cyberoam biztonsági eszköz forgalmazásáról.
Jó időben, és jó stratégiával lépett piacra kilenc éve a Sicontact a NOD32-vel a Sicontact, ám a végponti vírusvédelmek piaca azóta nagyon megváltozott. A bevételek a legjobb esetben is stagnálnak, ami a vírusvédelmi piacon már komoly eredménynek tekinthető – mondta el Csiszér Béla egy tegnapi sajtótájékoztatón, melyen a cég irányváltását jelentették be.

Kitörési pont a vállalati biztonság A globális gazdasági válság 2008-as beköszönte után a növekedés a Sicontactnál is lassult, 2010 óta pedig stangnálnak a bevételek az akkor elért 1,3 milliárd forintos szinten. Ezért is vált fontossá, hogy a cég más irányba forduljon. A portfólióbővítésre korábban is tettek kísérletet, 2004-ben például a Kerio-val kötöttek megállapodást a kaliforniai cég PersonalFirewall termékének disztribúciójáról, ám a Kerio egy évvel később leállította a fejlesztést.



A cég némileg átalakult, a racionalizálás személycserékkel is járt. Kialakult az az új stratégia is, mellyel ismét növekedési pályára tudják állítani a céget, így mára kialakult az a mintegy húsz fős gárda, amellyel a cég ismét lendületet kaphat. Ehhez jó lehetőséget látnak a vállalati biztonsági piacban. A Cyberoam UTM (unified threat management) eszközeiben azért látnak fantáziát, mert kompromisszummentes, kiválóan dokumentált, és nagyon jó a terméktámogatási háttere – mondta Csiszér Béla. Az Elitcore Technologies 110 országban van jelen, a legerősebb piacai Európában, például Franciaországban, Németországban és Lengyelországban vannak.

Német tűzfalgyártó lépett a magyar piacra
Titokban 1,25 milliárd dollárt költött a Dell

A viszonteladói hálózat kiépítése már folyik, tíz partnerrel már megállapodtak, és a partnercégek szakembereinek képzése is folyik. A Sicontact elsősorban rendszerintegrátorokkal szeretne partneri szerződéseket kialakítani. 2013-ban 50-100 millió forint közti bevételre számítanak a Cyberoam eszközök forgalmazásából.

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.