Újabb hazai tulajdonú vállalkozás tűnik el az informatikai piacról: a VirusBuster Kft. másfél évtizedes működés után - ebben a formában - a következő hetekben fejezi be a tevékenységét. A tulajdonos Bozsó Julianna új céget alapított a kereskedelmi és szolgáltatói tevékenység továbbvitelére.
"A VirusBuster Kft. több mint 15 évvel ezelőtt jelent meg a vírusvédelmi szoftverek piacán, akkor, amikor ez a szolgáltatás világviszonylatban is nagyon új volt. Az eltelt időben a vírusvédelmi piac alaposan átalakult, a piaci folyamatok olyan irányt vettek, amikor a globalizáció és a piac racionalizálása következtében egyes piaci szereplők megszűnése elkerülhetetlenné vált. A VirusBuster Kft. fejlesztési üzletága a jelenlegi formában gazdaságilag rentábilisan fenntarthatatlanná vált, megszüntetése indokolt.”

Átalakult a piac  Így adta ügyfeleinek a tudtára a napokban a lépést a hazai magántulajdonban lévő társaság vezetése. Információnk szerint a tulajdonos az elmúlt időszakban folyamatosan kereste a lehetőségeket a szakmai és pénzügyi szempontból egyaránt megfelelő megoldásra, mivel az üzleti lehetőségek a cég működése szempontjából az elmúlt években folyamatosan romlottak a szélesebb termékpaletta iránti felhasznalói igények következtében. 

A vírusvédelmi szoftverek, illetve általában az informatikai biztonság piaca ugyanis az utóbbi időben - különösen az okostelefonok és a táblagépek megjelenésével -, olyan mértékben gyorsult fel és alakult át, hogy manapság ezzel lépést tartani csak a nagyobb tőkeerősebb társaságok képesek. Ezt támasztja alá a piac utóbbi években végbement konszolidációja is. 
 
Új viszonteladó cég  A társaság a mostani döntésnek megfelelően a saját fejlesztésű vírusvédelmi termékeit, amelyeket külföldi piacokon is forgalmazott, ez év október 1-jével kivezeti a piacról és megszünteti a hozzá kapcsolódó szolgáltatásait is. Azoknak az ügyfeleknek, amelyek még érvényes licenccel rendelkeznek, a licenc periódus lejártáig a cég járulékos költségek nélkül lehetőséget kínál arra, hogy a kivezetendő termékek helyett a jelenlegi licenc kategóriájának megfelelő más nemzetközi termékekre váltsanak.

A közel 50 főt foglalkoztató VirusBuster megszűnik ugyan, de Bozsó Julianna nem tűnik el a hazai informatikai piacról. A néhány éve az „Év informatikai menedzsere” díjat is elnyerő üzletasszony a tulajdonosa ugyanis - a cégbírósági adatok szerint - az újonnan alapított NewCo Trading Kft.-nek. Ez utóbbi vállalkozás veszi át a VirusBuster közleménye alapján a vállalati ügyfelek kiszolgálását. Információink szerint ez utóbbi társaság viszont a jövőben már csak vállalati ügyfeleket szolgál ki, nemzetközi vírusvédelmi termékek viszonteladójaként és terméktámogatójaként. Ide kerül át a virusbusteres kereskedelmi és szolgáltatási csapat egy része is. 

Úgy tudjuk, hogy a magyar cég fejlesztői az iparág egyik külföldi szereplőjéhez igazoltak át (LinkedIn-profiljának tanúsága szerint a VirusBuster víruslaborjának korábbi vezetője, Szappanos Gábor immár az angol Sophosnál dolgozik).

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.