A területen eddig is aktív befektetési alap a brit Sophos részvényeiért hajlandó közel 4 milliárd dollárt adni.

Egyre nagyobb szereplővé növi ki magát a Thoma Bravo magántőke-befektetési társaság, amely az utóbbi években nagyon sok és komolynak nevezhető felvásárlással, befektetéssel erősítette pozícióját. A tegnap kiadott közlemény szerint ez a portfólió most egy újabb fajsúlyos szereplővel gazdagodhat, hiszen a Sophos vezetése rábólintott a 3,9 milliárd dollátos felvásárlási ajánlatra.

Melegen ajánlják

A több mint 3000 embert foglalkoztató, nagy múltú brit biztonsági vállalat igazgatótanácsa egyhangúlag fogadta el a Thoma Bravo részvényenkénti 7,4 dolláros ajánlatát. A vezetőség ezzel párhuzamosan a részvényeseknek is melegen ajánlja, hogy éljenek a lehetőséggel és a múlt pénteki záróárhoz képest 37 százalékos felárral adjanak túl az értékpapírjaikon.

Ha végigmegy az üzlet, akkor az elmúlt években óriási étvágyat mutató befektetési társaság meglehetősen furcsa helyzetben találja magát. A Sophos közvetlen riválisaként számon tartott McAfee-ben ugyanis egy combos tulajdonrésszel bírnak, és korábban még arról szóltak a hírek, hogy akár az egész vállalatot felvásárolhatják. Az egyelőre nem világos, hogy a mostani akvizícióval hogy módosulnak a befektetési célok.

Az ügylettel a Thoma Bravo a korábbinál is nagyobb súlyra tesz szert az IT-biztonsági piacon. Amellett, hogy részesedése van a McAfee-ben, a 2014-ben 4,6 milliárd dollárért megszerzett Riverbednek is jelentős biztonsági portfóliója van. Emellett ide sorolható a Riskonnect is, amely integrált kockázatkezelési megoldásokat kínál. A hálózati eszközöket és biztonsági megoldásokat fejlesztő Barracuda Networks két évvel ezelőtti megvételét is mindenképpen érdemes megemlíteni, ami a mostanihoz képest filléres, 1,6 milliárdos tétel volt.

A piacot uraló felvásárlási lázra jól jellemző, hogy a most kosárba tett Sophos is jelentős akvizíciókkal igyekezett versenyképes maradni az elmúlt esztendőkben. Így került a portfóliójukba a Cyberoam UTM-gyártó, a HitmanPro szoftver mögött álló Dialogs, vagy éppen a végponti védelmi megoldásokat fejlesztő Invincea.

Agresszív növekedési pályán

A Thoma Bravo viszonylag friss befektetési cégnek számít, ám 2003-as alapítása óta igen nagy aktivitást mutat. Ez idő alatt több mint 230 üzletet kötöttek, jellemzően szoftverfejlesztéssel, IT-infrastruktúra előállításával, illetve biztonsággal foglalkozó vállalatokhoz kötődöen.

Csak idén, a mostani egyezséget nem számítva is említhető legalább három fajsúlyos akvizíciójuk. Januárban a szoftvertesztelésben utazó Veracode 950 millióért, az elosztott túlterheléses támadások elleni védelmet kínáló Imperva pedig 2,1 milliárdért lett a Thoma Bravo család tagja. Utána sem sokat pihentek, mert rögtön februárban egy újabb, ezúttal 1,5 milliárd dolláros üzlettel vonták ellenőrzésük alá a ConnectWise szoftvercéget.

Piaci hírek

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.