A McAfee vett magának egy felhős biztonsági céget, a Barracuda Networks pedig egy befektetőtársasághoz került.

Lassanként a 17 milliárd dollár tőkét forgató Thoma Bravo magántőke-befektetési társaság lesz a globális piac egyik legjelentősebb  szereplője. Az elmúlt időszakban több jelentős kivásárlásnál is felmerült a neve. Ismert befektetései között ott van az üzletiintelligencia-platformot fejlesztő Qlik Technologies, az alkalmazásteljesítmény menedzselésére alkalmas eszközökkel foglalkozó Dynatrace, valamint annak korábbi tulajdonosa, a főleg IBM nagygépes környezetre megoldásokat szállító Compuware is. Épp e két utóbbi cég miatt sokáig a Thoma Bravót tartották befutónak a HP szoftveres divíziójáért folyt versenyben is.

Az elmúlt napokban két olyan bevásárlás is történt, amelyben érintett volt, igaz, egyikben csak közvetve.

A Skyhigh és a McAfee

A McAfee, amely az év első felében vált ki az Intelből – és részben a Thoma Bravo tulajdonában van – lényegében felhős kompetenciákat vásárolt egy startup, a Skyhigh Networks megszerzésével.

A 2011-ben alapított Skyhigh eddigi története során 106 millió dollár befektetést szerzett három körben. Olyan nevek vannak a befektetői között, mint a Greylock Partners, a Sequoia Capital vagy a Salesforce kockázati tőketársasága. A cég a felhős házirendkezelésre ad megoldást (szoftver-, platform- és infrastruktúra-szolgáltatáshoz is), és teljes ellenőrzést Security Cloud termékével teljes ellenőrzést ígér a felhőben tárolt adatok fölött lényegében bármely felhős szolgáltatónál (AWS, Google, Microsoft, Salesforce, Slack, Cisco stb.). Olyan – jellemzően a felhő megjelenésével felerősödő – problémákra is kínál megoldást, mint például az árnyékinformatika.

Bár a vételár nem nyilvános, az eddigi befektetések a egyéb információk alapján 400 millió dollár körül kelhetett el a startup. Ügyfelei – köztünk a Fortune 100 listáján szereplő vállalatok mintegy harmada – számára nem változik semmi: a cég struktúrája nem változik, csupán a vezérigazgatója, Rajiv Gupta tagozódik be a McAfee újonnan létrehozott felhős üzletágának vezetőségébe.

És a Barracuda Networks

Lényegesen nagyobb volumenű kivásárlás a Barracuda Networks megszerzése. A hálózati és biztonsági appliance-eket fejlesztő céget ugyanis 1,6 milliárd dollárért vette meg a Thoma Bravo, ami 16 százalékos felár a Barracuda bejelentés előtti árfolyamához képest. Az ügylet várhatóan gyorsan lezárul, a tervek szerint jövő év február végéig mindent lezongoráznak; persze előbb még meg kell szerezni a részvényesek és a szabályzó hatóságok jóváhagyását is.

Az ügylettel a Thoma Bravo meglehetősen nagy súlyra tesz szert az IT-biztonsági piacon. Amellett, hogy részesedése van a McAfee-ben, a 2014-ben 4,6 milliárd dollárért megszerzett Riverbednek is jelentős biztonsági portfóliója van. Emellett ide sorolható a Riskonnect is, amely integrált kockázatkezelési megoldásokat kínál. A mostani bevásárlást egyébként pont azután jelentették be, hogy a Barracuda felvásárolt egy felhős archiválással foglalkozó startupot, a Soniant.

A 2003-ban alapított Barracuda ígéretes felvásárlási célpont. Több mint 150 ezer ügyfele van, és folyamatosan javul a teljesítménye. Ha a nyereségesség eddig el is maradt, a veszteségek kezelhető szinten tartásával folyamatosan növelte a bevételeit. A cég üzleti modelljének egy fontos jellemzője, hogy termékeit tűzfaltól a webszűrőn és biztonsági mentési megoldásokon át a VPN-ig kapacitásalapon értékesíti.

2013-ban ment tőzsdére, kifejezetten sikerrel. Most viszont magántársaságként újra lehetősége lesz arra, hogy ne a tőzsdei széljárás, hanem saját tempója szerint koncentráljon a fejlesztéseire. A Thomka Bravo ehhez minden segítséget (azaz pénzt is) beígért.

Biztonság

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.