A Tinderben mostantól algoritmus segít kiválasztani az ismerkedni vágyók legelőnyösebb fotóit.

A világ egyik legnépszerűbb társkereső alkalmazásában élesedett az a funkciót, amelyet egy negyedéves jelentés kapcsán már egy évvel ezelőtt belengetett a Tinder vezetősége. A Photo Selector (képválasztó) lényegében automatizálja a profilalkotás kétségkívül egyik legfontosabb elemét, a fotók kiválasztását.

A ma kiadott sajtóközlemény a hitelesség fontosságát hangsúlyozza a megfelelő pár megtalálásában. Egy nemrégiben végzett felmérés szerint például a szinglik 85 százaléka tartja fontosnak, hogy a társkereső alkalmazás profilja a valódi énjét képviselje. A megkérdezettek több mint fele azonban úgy véli, nehéz kiválasztani a megfelelő profilképet, bő kétharmaduk pedig azt mondta, nem bánná, ha egy algoritmus segítene a döntésben.

A Photo Selector a felhasználó frissen készített szelfijéből kiindulva végigpásztázza a telefonon elérhető fényképeket, majd azokból olyan változatos összeállítást állít össze, amely a remények szerint a lehető legnagyobb támogatást biztosítja a sikeres párkereséshez. Így a sokszor hosszadalmas és stresszes kiválasztási procedúra helyett a párra vágyók foglalkozhatnak a lényegi dolgokkal, például a személyes kapcsolatfelvétellel – véli a vállalat.

Érted, de nem helyetted

A bevezetés kapcsán Faye Iosotaluno, a Tinder vezérigazgatója ugyanakkor fontosnak tartotta kiemelni, hogy azért fejlesztették ki a funkciót, hogy az MI segítsen a döntések meghozatalában, "nem pedig azért, hogy helyettünk hozza meg azokat". (Ez már csak azért is fontos kitétel, mivel az algoritmusok újra és újra bizonyítják, egyelőre mennyire nem lehet megbízni a válaszaikban.)

A Photo Selector első körben az amerikai régióban válik elérhetővé, de a világ többi részén sem kell sokat várni, mivel a cég ígérete szerint még a nyár folyamán megvalósul a nemzetközi bővítés.

Az egyelőre nem világos, hogy mi a helyzet az Európai Unióval, mivel a régiónkban érvényes szigorú szabályozás miatt már több vállalat is kénytelen volt visszatartani egy-egy fejlesztést. Így járt például az Apple, amely az EU-ban egyelőre nem vezeti be három új, mesterséges intelligenciára épülő funkcióját.

Konzumer tech

Már a rajtnál megmakkant Donald Trump kriptoüzlete

Korábban 300 millió dollárra számítottak a World Liberty Financial (WLFI) tokenek eladásából, első körben 12 millió jött össze belőle.
 
Hirdetés

ITSM a gyakorlatban

Három fájdalompont, amire az IT szolgáltatásmenedzsment gyors válaszokat adhat.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.