A két vállalat stratégiai partnerségének értelmében az Azure lesz az SAS megoldásainak alapértlmezett cloud szolgáltatója, a cég termékei pedig a Microsoft felhős eszközeiben is megjelennek majd.

A Microsoft és az SAS hétfői bejelentésének értelmében a két vállalat stratégiai partnerségre lép technológiáik integrált alkalmazását és azok piacravitelét illetően. Ennek részeként az SAS analitikai termékei és iparág-specifikus megoldásai a Microsoft Azure felhőjébe költöznek, ami a jövőben az SAS Cloud alapértelmezett szolgáltatójává válik; ezzel párhuzamosan az SAS különböző megoldásai a Microsoft saját felhős portfóliójában is megjelennek az Azure-tól kezdve Azure a Dynamics 365-ön át a PowerBI-ig, sőt a két társaság közös termékek kifejlesztését is tervezi.

Az SAS analitikai, üzletiintelligencia- és adatmenedzsment-szolgáltatásait ma már több mint 90 ügyfél használja a Fortune magazin céglistájának top 100-as mezőnyében, köztük olyan nevekkel, mint az Allianz, a Discover, a Honda, a HSBC, a Lockheed Martin, a Lufthansa vagy a Nestlé. Bár az SAS egy nagy csomó vertikumban biztosít eszközöket és szolgáltatásokat, ezek jórészt arra fókuszálnak, hogy megrendelőik hatékonyabban kezelhessék adataikat, és azokon közvetlenül is hasznosítható elemzéseket futtathassanak, ebben pedig ma már olyan technológiák alkalmazásáról is szó van, mint amilyen a gépi tanulás.

Mindent mindennel összedrótoznak

Ahogy az ügyfelek egyre nagyobb része a felhőbe költözteti különböző folyamatait, az SAS számára is megoldandó feladatot jelent, hogy saját cloud és menedzselt szolgáltatásait is ebbe a nagyságrendbe emelje, megerősítve azokat a publikus felhőre jellemző  agilitással és hozzááférhetőséggel. A beszámolók alapján a mostani partnerség alapja, hogy mindkét vállalat az olyan technológiák demokratizálására törekszik, mint amilyen az analitika, a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás, illetve olyan vizualizációs eszközöket próbál létrehozni, amelyek a szervezeteken belül bárki számára lehetővé teszik az egyre nagyobb adattömeggel való munkát.

Az SAS technológiai vezetője a CrunchBase-en nyilatkozva kifejtette, hogy ebben a tekintetben saját vállalata és a Microsoft nagyon jól illeszkednek egymáshoz. A Dynamics a Power Platformmal az üzleti alkalmazások új, low-code vagy no-code osztályát hozza létre, az SAS megoldásainak integrációjára pedig érdekes és innovatív lehetőségeket lát a Microsoft felhőjének minden elemében (Azure, Microsoft 365, Dynamics 365, Power BI stb.) Érdemes megjegyezni, hogy az SAS továbbra is teljes támogatást nyújt majd azoknak az ügyfeleknek, akik nem a Microsoft felhőjét választják, azonban a két vállalat részéről nyilatkozó vezetők mindenhol megemlítik, hogy a tervezett integráció mélysége mekkora potenciállal rendelkezik.

A megállapodás további részletei a vállalatok közleményeiben olvashatók, a világjárványra való tekintettel virtuális formában megrendezett idei SAS Global Forumon pedig még több információt ígérnek az új együttműködésről.

Cloud & big data

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.