A tavalyi 3310-es reneszánsz után nyártól itthon is elérhető a 4G-s 8110-es. A márka több pénzt hozó új okostelefonjai pedig áprilistól jelennek meg a hazai boltokban.

Alig másfél hónappal a barcelonai mobilkonferencia után Magyarországon is elkezdték forgalmazni a hajdani piacvezető mobil márka, a Nokia ott bemutatott legújabb készülékeit. Ezt egy budapesti sajtótájékoztatón jelentette be a márkát újraélesztő HMD Global Oy regionális vezetője.

Egy nagy lépés, hogy okostelefonban is ott legyen a top 10-ben

A visszatérés ígéretesnek tűnik, a Counterpoint piaci összesítése szerint az újradebütálás tavalyi első éve igen jól sikerült. A Techradar által ismertetett számok szerint 2017.negyedik negyedévében Nokia márkanéven 20,7 millió hagyományos, vagy közkeletű nevén butatelefon és 4,4 millió okostelefon talált gazdára a világon, ezzel a finn cég a 6. legnagyobb mobiltelefongyártóvá, azon belül a 11. okostelefon-gyártóvá tornászta vissza magát. A Nokia egyben a legnagyobb szállítója lett a hagyományos telefonok szegmensének.

Az okostelefonos piacon (még) nagyon szerény, alig 1 százalékos a részesedése, de ha ezt megduplázza már ott lehet az első tízben. Amire lehet esély, mivel a Nokia egy éven belül látványosan megsokszorozta értékesítését, az első negyedévben még alig 100 ezer eladott okostelefon viselte a finn márkanevet. Akkor még csak a Nokia 6-ossal jelent meg és csak Kínában. A második negyedévben már kilépett a világpiacra a Nokia 3-mal és a Nokia 5-tel.  

Idén februárra már átlépte a 10 milliós határt az okostelefon-eladásokban, de még jobb mutatókat ért el a hagyományos mobilok kategóriájában, amire elemzők szerint még egyáltalán nem kell kimondani a halálos ítéletet. Mintegy 1,3 milliárd ember használ a világon butatelefont. A tavalyi utolsó negyedévben a Nokiának is sikerült 13,5 millió darabot szállítani belőle.

Tavaly a 3310-essel vitték el a show-t, most a Mátrixból ismert csúsztatható fedelű 8110-esnek csináltak látványos ráncfelvarrást azzal, hogy 4G képessé tették. A Google- és Facebook-alkalmazásokat is tartalmazó mobil második készüléknek lehet jó, legfőbb vonzereje az izmos akkumulátora, amely többhetes készenléti és 9 órás beszélgetési időre teszi alkalmassá. Az eszköz nálunk várhatóan júliustól lesz elérhető.

Az új Nokiák már nem Európában, hanem a Távol-Keleten készülnek

Az új készülékek egyébként már nem a hajdanvolt európai gyárakban, hanem más gyártókhoz hasonlóan a Távol-Keleten, többek között Vietnamban és Kínában készülnek. A belépőszintű Nokia 1 Android Gót használ. (A Go-t olyan készülékekre optimalizálták, melyek 1 GB RAM-mal, vagy ennél kevesebbel rendelkeznek.) A Nokia 1-ben megtalálhatóak a népszerű alkalmazások, beleértve a banki mobilapplikációkat is. A készüléktípus itthon áprilistól érhető el mintegy 30 ezer forintért.

Az Android One családot pedig három új modell a legfelső kategóriás Nokia 8 Sirocco, a Nokia 7 plus és az újratöltött Nokia 6 képviseli. A mostantól szintén elérhető, 260 ezer forinton árazott Nokia 8 Sirocco ívelt törésálló 5,5 hüvelykes OLED 2K kijelzővel, rozsdamentes acélkerettel, Zeiss optikával ellátott, memóriája 6 GB, a tárhelye 128 GB.

A csúcskészülékek kategóriájába szánták a Nokia 7 plust is, amely szintén e hónaptól kerül a hazai értékesítésbe az előző modellnél jóval barátságosabb, 135 ezer forintos áron. Az ugyancsak Zeiss optikákkal felvértezett készülék egy ultraérzékeny 12 megapixeles, széleslátószögű elsődleges kamerát, illetve egy 13 MP-s, kétszeres optikai zoommal ellátott másodlagos kamerát kapott. A 6 hüvelykes fullHD kijelzővel ellátott készülék processzora Qualcomm Snapdragon, ami egyebek mellett a memóriakímélő használatot támogatja. Az erőteljes 3800 mAh akkumulátor kétnapos üzemidőt tesz lehetővé.

Az elődmodellnél még erősebb és új funkciókat kapott az új Nokia 6 készülék, amely strapabíróbb alumínium vázas házba is került, törésbiztos kijelzővel, az akkutöltését pedig egy  USB-C gyorstöltő funkció turbósítja. A 3GB RAM és 32 GB tárhellyel felszerelt eszköz 90 ezer forintért kerül a hazai boltokba.

Mobilitás

Az amerikaiak elzavarnák az MI-t az atomfegyverek környékéről

Az Egyesült Államok szerint legalább az ENSZ BT állandó tagjai világossá tehetnék, hogy nem bízzák mesterségesintelligencia-rendszerekre a nukleáris fegyverek bevetéséről szóló döntéseket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.