Senkinek sem tetszett, ezért Juncker visszaparancsolta a rajtkockára. Egy hetet sem ért meg.

Ma jelentette be az Európai Bizottság helyettes szóvivője, hogy Jean-Claude Juncker a napokban kiadott roamingdíjakat szabályzó tervezet visszavonására és új javaslat kidolgozására utasította a bizottság illetékes munkacsoportját.

A tervezet a lehető legrosszabb módját választotta annak, hogy egyszerre feleljen meg annak az ígéretének, hogy eltörli az Unión belül a roamingdíjakat, és gátakat szab a szolgáltatók közti uniós szintű versenynek. Ezt úgy tartották megvalósíthatónak, hogy az ingyenes roamingot csak 90 napig tették volna lehetővé, de megszakítás nélkül maximum 30 napig, azaz a 30 nap letelte után a felhasználónak csatlakoztatnia kellene a készülékét a saját hálózatához.

A tervezet külön szabályozta a határmenti forgalomban részt vevők mobilhasználatát. Annak nem ketyegett volna a 90 napból a visszaszámláló, aki ugyanazon a napon roamingol, és saját hálózatára is csalakozik.

Arról, hogy szerintünk ez hosszú távon miért rossz felhasználóknak és szolgáltatóknak – sőt az egész európai digitális gazdaságnak –, itt írtunk bővebben.

A tervezetet kritizálók egyébként nem is az időkorlátot, hanem azt nehezményezték, hogy az időkorlát túllépése után 1 perc beszélgetésért legfeljebb 4 centet (kb. 12,3 forint), egy megabyte adatforgalom után 0,85 centet (kb. 2,6 forint), SMS-enként pedig 1 centet (kb. 3,1 forint) számolhatnának fel.

Az eredeti tervezet egy hetet sem élt meg, hiszen azt csak hétfőn hozta nyilvánosságra a bizottság. A hét közepén még azzal érveltek a tervezet mellett, hogy az uniós polgárok évente átlagosan mintegy 12 napot töltenek külföldön, és ehhez képest hosszú, 90 nap roamingdíj-mentességet biztosítana a szabályozás.

Mobilitás

Linus Torvalds eligazította a generatív mesterséges intelligenciát

Már nagyon hiányzott a megfelelő iránymutatás a linuxos közösségnek.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.