A bizalmas üzemmód használatakor beállítható, hogy a levél mikor semmisüljön meg. Nem csak gmailes levelezőpartnerrel működik.

Két fontos biztonsági újítással gazdagodik a Gmail. A Google a napokban általánosan elérhetővé tette az önmegsemmisítő levelek küldésének lehetőségét. A másik újdonság, hogy az androidos és iOS-es Gmail appban is megjelent a már elküldött levél visszahívásának (Undo Send) lehetősége.

Önmegsemmisítő levelek

Már egy ideje lehet tudni, hogy lesz a Gmailben ún. Confidential Mode, azaz bizalmas mód. A Google hónapok óta teszteli ezt a funkciót, amelyben a küldő fél beállíthatja, hogy a bizalmas tartalmú leveleket a címzett milyen hosszú ideig érhesse el. A funkciót a webes felületen, valamint androidos és iOS-es eszközökön futó Gmail appokban is lehet használni.

A lehetőség használata egyszerű. A Gmailben írt levélben a láblécen megjelenik egy lakatot és órát ábrázoló ikon, arra kattintva indítható a bizalmas mód beállítása. Megadható, hogy a címzett a küldéstől számítva meddig tud hozzáférni a levélhez. Utána a levél automatikusan megsemmisül. A legrövidebb beállítható idő egy hét, a leghosszabb öt év.

Ez a cikk független szerkesztőségi tartalom, mely a T-Systems Magyarország támogatásával készült. Részletek »


A Google módszerében az a legjobb, hogy nemcsak gmailes levelezőpartnerekkel használható. Ráadásul ha valaki nem gmailes címre küldi a levelet, még egy plusz hitelesítés is lesz: meg kell adni a címzett telefonszámát, amire a Google rendszere egy jelszót küld. A címzett ezzel a jelszóval tudja megnyitni a levelet.

A módszernek vannak hátulütői is

A bizalmas mód általános alkalmazását az teszi lehetővé, hogy maguk a levelek csak a Google szervereiig jutnak el. Onnan már csak egy értesítés megy a címzettnek egy linkkel arról, hogy kapott levelet, amit a linkre kattintva el is olvashat. Az egy dolog, hogy ennél a módnál a feladó tud értesítést kérni a levél megnyitásáról, de ráadásul meg kell bíznia a Google-ben, hogy nem kutakodik a bizalmas levelekben. (A Google-nek persze bármelyik levélnél megvan a lehetősége erre, de ha még meg is címkézzük a levelünket, hogy az bizalmas infót tartalmaz, az egyenesen felhívás keringőre, azaz felhívjuk a Google figyelmét, hogy a levél tartalma érdekes lehet.)

A másik problémát az internetes csalók jelentik – írja a Biztonságportál. Az új funkció újabb lehetőséget ad az adathalászoknak arra, hogy hamis levelek küldözgetésével például bejelentkezési adatokat szerezzenek meg a felhasználóktól.

Rossz levelet küldött rossz helyre? Visszaszívhatja

Szintén a levelező fejlesztésével kapcsolatos hír, hogy a 8.7-es Gmail appban megjelent az – a webes levelezőben már régóta elérhető – funkció, amellyel bizonyos ideig visszahívhatjuk a téves címre vagy rossz tartalommal kiküldött levelet.

A funkció mögött csupán annyi történik, hogy amikor a Küldés vagy Send gombra kattintunk, a Google rendszere nem azonnal továbbítja az emailt, hanem 10 másodperc késleltetéssel. (A webes felületen a küldés késleltetését is állíthatjuk 5 és 30 másodperc között.) Az appban, a képernyő alján pedig megjelenik egy gomb, amivel ez idő alatt visszavonhatjuk a kézbesítést. Ilyenkor az app visszatér a szerkesztési nézethez, és a levelet elmenti a Piszkozat mappába.

A lehetőség mind Androidon, mind iOS-en elérhető. Előfordulhat, hogy bár az app már frissítette magát a 8.7-es verzióra, a funkció nem jelenik meg. Ilyenkor azonban segít egy újraindítás.

Biztonság

Tervezni kezdik az óriási, űrhajósok generációit szállító hajókat

A legközelebbi exobolygók is csak több száz vagy ezer év alatt lesznek megközelíthetők, ami különféle kérdések egész sorát veti majd fel az utazás fizikai megvalósításán túl is.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.