Ha tablet, akkor iPad - nagyjából így gondolják a trendi hozzáállással táblagépet választók. A szabadság fontosabb, nem a dizájn és a divat - ez pedig az androidos tabletek pártolóinak jelmondata lehetne. Összeeresztettük a legújabb Alma-táblát egy csúcskategóriás Droiddal.
A tavalyi tablet-robbanásnak még csak a szele érintette Magyarországot, hiszen az első generációs iPad is csak a megjenelés után jó pár hónappal ért ide, és az Apple táblagépének versenytársai közül sem láthattunk sokat magyar boltokban. Az iPad 2 azonban már rekordgyorsasággal megérkezett, és akadnak már kihívók is a hazai polcokon. Egymás mellett használtunk pár hétig iPad 2-t és egy Android Honeycombbal felszerelt Samsung Galaxy 10.1v-t, a tapasztalatokat pedig több részben osztjuk meg: ez alkalommal a látvánnyal foglalkozunk. (A következő cikkben pedig a belsőségek kerültek terítékre.)

Külcsín először
Amiben az Apple még az ellenzők szerint is vitathatatlanul az élen van, az a dizájn és a "feeling". Már kicsomagoláskor a világ császárának érzi magát az egyszeri vevő. A szokásosan ízléses dobozoláson belül a kecses, vékony eszköz egyből maximális fölé emeli a felhasználó "kinézet" pontjait. Bármennyire is kevésnek tűnik a vastagsággal kapcsolatban az a pár milliméter különbség az első generációs iPadhez képest, az asztallapról mindössze 8,8 milliméterre kiemelkedő iPad 2 maga a kecsesség.


Obelix és Asterix: Balra a Galaxy Tab 10.1v, jobbra az iPad 2

Sajnos a kiegészítők esetében kissé túlgondolkozták a "fancy-faktort" az Apple dizájnerei. Az előző iPad bebújtatós tokja helyét az elsőre nagyon jól hangzó, ám a mindennapi használat során már inkább idegesítő Smart Cover vette át. A műanyag fedlap csak a tablet egyik oldalát védi, az eszköz széléhez pedig egy mágnesesen rögzülő fémcsík kapcsolja. A fedlap maga szintén mágneses alapon képes készenléti állapotba kapcsolni az iPadet, ha teljesen ráhajtjuk. Leírva jól hangzik, ám az összevissza leffegő, mindenhol útban lévő fedél gerince könnyen leválik, és a fedélből hajtogatható állvány sem mondható biztosnak. A fémgerinc ráadásul pár nap alatt összekarcolta a tablet szélét...


A képen úgy néz ki, mintha stabilan illeszkedne. A valóság nem ennyire bombabiztos...

Külcsín másodszor A Galaxy Tab 10.1v csomagolását nem tudtuk megvizsgálni, mivel a tesztkészülék nem az eredeti borításában érkezett. Tény, hogy a Samsung tabletét az asztalra helyezve nem a kecsesség jut először az ember eszébe: a 10.1v ugyanis nem keverendő össze az újratervezett 10.1-gyel. Ahogy mi is megírtuk, a Samsung visszavonulót fújt az iPad 2 megjelenésekor és vékonyabbra, trendibbre tervezte a már gyártásra előkészített tabletet, az új, vékonyabb kiadás kapta végül a 10.1 nevet. A Vodafone azonban a már meglévő, első tervhez készült gyártósort kihasználva legyártatott egy exkluzív sorozatot, amely épp ezért nem véletlenül kapta a "v" betűt.


A Galaxy Tab 10.1v alulról: durva, de hasznos

A 10,9 milliméteres vastagság persze csak az iPad 2-höz viszonyítva tűnhet vaskosnak, valamint azért, mert a tablet kialakítása nem az Apple-féle kecses, lekerekített vonalat követi, hanem kissé erőteljesebb, masszívabb hatást kelt. Voltak olyan tesztek, ahol ezt hibaként rótták fel, nálunk azonban a tesztidőszak alatt sokkal kézreállóbbnak bizonyult a Vodafone-Samsung tablet: a hátlap műanyagjának érdes kiképzése és a vízszintes tartáshoz igazított, ujjak elhelyezkedését segítő hullámos megvalósítása miatt nem úgy fogja az ember útközben, mint valami hímes tojást, ami bármikor kicsúszhat a kézből, hogy darabokra törjön a betonon.


Lőn világosság
Az iPad 2 kijelzője szintén divatteremtő erejűnek bizonyult, a 9,7 hüvelykes érintőképernyő felbontása 1024x768 képpontos. A kontrasztarány és színtelítettség kifejezetten megkapó, ebben a tekintetben valóban erősebbnek bizonyul az Apple táblagépe a Galaxy Tabhoz képest. Ugyan az iPad 2 kijelzője nem adja vissza az iPhone 4 kristálytisztaságát, de kifejezetten jól látható még napfényben is.

A Galaxy Tab 10.1v némelyest nagyobb képernyője 10,1 hüvelyk átmérőjű, felbontása 1280x800 képpont: az iPad 2-t tehát a hagyományos, PC-s monitorokhoz szokott szemek kedvelhetik majd, míg a Samsung tablet a szélesvásznú filmek kedvelőit hozhatja lázba. A több mint 16 millió szín megjelenítésére képes érintőkijelző egyébként önmagában vizsgálva szintén szép, színtelített képet ad, csupán az iPad 2 mellé téve tűnik egy árnyalatnyival fakóbbnak.


Bár az Apple váltig hangoztatta, hogy az iPad 2 képernyője már szinte ledobálja magáról az ujjlenyomatokat, ezen a téren mindkét tablet ugyanazt a szintet hozza: egyszerűen nem láttunk változást az előző iPadhez képest. 5 percnyi "ujjgyakorlatot" követően jól láthatóan húzódtak a zsírfoltok mindkét kijelzőn, és a folyamatos használat közben is gyakran volt szükség tisztításra.

A következő részben bekapcsoljuk a készülékeket, és egymás mellett teszteljük le a "felhasználói élményt", amelyet a kezelőfelület barátságosságával, az alkalmazások kezelésével, gyorsaságával és minőségével lehet leginkább körülírni. Ezzel együtt pedig végignézzük, mi ketyeg a két tablet belsejében.

iPad 2 vs Galaxy Tab 10.1v - 2. menet
iPad 2-gyilkos lett az új Galaxy Tab?
Samsung: hoppá, túl jó lett az iPad 2?

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.